Gorący okres dla dewiacji seksualnych

Wiosną i latem notuje się najwięcej przejawów ekshibicjonizmu, podglądactwa, ocieractwa i gwałtów. fot. Fotolia
Ten gorący okres właśnie się zaczął – wiosna i lato to czas największej liczby gwałtów, ale także zachowań ekshibicjonistycznych i innych rodzajów dewiacji seksualnych. Sezon na seksualne szaleństwa jest oficjalnie rozpoczęty.
/ 10.06.2012 16:12
Wiosną i latem notuje się najwięcej przejawów ekshibicjonizmu, podglądactwa, ocieractwa i gwałtów. fot. Fotolia

Według wielu badań to właśnie wiosną i latem notuje się najwięcej społecznie zauważalnych dewiacji seksualnych, tj.: ekshibicjonizm, podglądactwo, ocieractwo, przemoc i gwałty.

Ocieractwo

Znacie tą sytuację, kiedy w autobusie tłok, a stojący za nami dżentelmen dyskretnie się o nas ociera i mamy nadzieję, że to co czujemy to telefon schowany w spodnie? Zrzuciliśmy już zimowe płaszcze i przez wiosenne ubrania czuć dosłownie wszystko. Najczęściej ocierają się mężczyźni, dobrze czują swoje ofiary, mogą do woli ocierać się genitaliami o różne części ciała, a  kobiety zastanawiają się co można z tym fantem zrobić? Okazuje się, że najbardziej skuteczną metodą odstraszającą „ocieraczy” jest głośna reakcja słowna. Tak więc drogie Panie – nie milczymy, nie uciekamy, tylko doniośle prosimy o odrobinę oddechu.

Podglądactwo

Podglądactwo uważane jest za nie groźne i w zasadzie można się z tym zgodzić. Osoby, które czerpią przyjemność seksualną z podglądania innych korzystają na tyle, na ile im pozwolimy. Nie zasłonięte okna i odrobina ekshibicjonizmu – to najczęstsze przyczyny nieproszonych obserwatorów. Uważa się, że podglądactwo znajduje się na granicy dewiacji i normy. Człowiek cechuje się wrodzoną, naturalną ciekawością ludzkiego ciała. Patologia zaczyna się w momencie, kiedy nie potrafimy uzyskać satysfakcji seksualnej w żaden inny sposób.

Zobacz też: Czym jest dewiacja?

Ekshibicjonizm

Spotkanie z ekshibicjonistą to silne przeżycie. Kobiety najczęściej są przerażone „otwartością” mężczyzn i uciekają w popłochu. Co innego wstyd, a co innego lęk. Na szczęście nie musimy się bać – ekshibicjoniści to najczęściej nieśmiali mężczyźni, którzy nie atakują swoich ofiar i wcale nie dążą do kontaktu fizycznego.

Napastliwa kobieta – to nie mit!

Kto nie przeżył – nie uwierzy. Kobiety również mogą być winne przestępstw seksualnych. Chociaż ich procentowy udział we wszystkich przestępstwach seksualnych jest minimalny (ok. 2%) to nie możemy uśpić naszej czujności.

Najczęstszym typem dewiacji seksualnych wśród kobiet są zachowania/kontakty pedofilskie. Najbardziej popularną przyczyną jest pociąg do młodych mężczyzn. Lekceważące podejście społeczeństwa do przestępstw seksualnych kobiet (tj. „mężczyzny nie da się zgwałcić”) sprawia, że czują się one bezkarne, a problem wciąż jest niedoceniony i nie do końca zbadany. Tak wiec Panowie – czy teraz innym okiem spojrzycie na starsze panie?

Zobacz też: Na czym polega fetyszyzm?

Redakcja poleca

REKLAMA