Program Swiss Contribution wspiera Instytut Żywności i Żywienia, który realizuje w Polsce globalną strategię Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącą propagowania zdrowego stylu życia i zapobiegania otyłości. Szwajcarsko-Polski Program Współpracy, czyli tzw. Fundusz Szwajcarski, jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię Polsce i 9 innym państwom członkowskim Unii Europejskiej, które przystąpiły do niej 1 maja 2004 r. Głównym celem programu jest zmniejszenie różnic społeczno-gospodarczych w ramach rozszerzonej Unii Europejskiej.
Większość osób nie wyobraża sobie gotowania bez jaj. Jak zrobić kotleta, panierkę czy ciasto bez jajek? Czy jest to możliwe? Oczywiście – oto alternatywy!
Czytaj więcej
Jak zorganizować zdrowe święta, jeśli miewamy problemy z żołądkiem? Co może w Wigilię jeść osoba cierpiąca na refluks, niestrawność, chorobę wrzodową lub raka żołądka?
Czytaj więcej
Podczas obiadu na mieście, kawie ze znajomymi czy przyjęciu zazwyczaj odpuszczamy sobie dietę i sięgamy po takie potrawy, które na co dzień są zakazane. Jak odżywiać się zdrowo na mieście? Oto najważniejsze zasady!
Czytaj więcej
Produkty typu fast food, czyli hamburgery, frytki czy pizza, to przede wszystkim źródło szkodliwych dla zdrowia nasyconych kwasów tłuszczowych czy potencjalnie rakotwórczego akryloamidu. Co jeszcze kryje się w fast foodach?
Czytaj więcej
Pieczywo mrożone, rozmrażane w sklepie, kusi nas pięknym zapachem i zachęca do kupna. Czy jednak warto je jeść? Czy jest zdrowe? A może lepiej upiec własny chleb?
Czytaj więcej
Czy GMO powoduje raka? A może zmienia ludzkie DNA? Eksperci Instytutu Żywności i Żywienia obalają mity związane z żywnością genetycznie modyfikowaną!
Czytaj więcej