Ślub za granicą i na plaży

Jak zorganizować ślub za granicą? Młode pary coraz częściej decydują się na takie wyjazdy ślubne. Nasza ekspertka - doświadczona wedding planerka wylicza plusy takiego rozwiązania i podpowiada o czym musimy pamiętać przy organizacji ślubu za granicą.

Większość z nas wpatrzona w romantyczne śluby na plażach w produkcjach hollywoodzkich marzyła o takim właśnie charakterze swojego ślubu… Na przestrzeni lat i większej świadomości jakości w realizacji swoich ślubów marzenia o ślubach na plaży są na wyciągnięcie ręki. I choć nasz rodzimy Bałtyk z zachwycający plażami mógłby też wchodzić w grę, z przyczyn urzędowych, jak i zmienności pogodowej, większość z nas nie decyduje się na plener w Polsce. Może i szkoda, ale każdy w tym wyjątkowym dniu boi się niespodzianek.

Zobacz też: Jak zorganizować ślub na odległość?

Czym należy się kierować przy wyborze? Z pewnością miejscem. Najczęściej wybieranym kierunkiem jest Grecja i jej wspaniałe wyspy. Nie ma wątpliwości, że w przygotowaniu ślubu na plaży za granicą należy zdać się na doświadczone wedding plannerki. Wszelkie formalności, znalezienie miejsca, hotele i przygotowanie ceremonii zostaje wtedy scedowane na nie, a przyszli małżonkowie spokojnie mogą się cieszyć na nadchodzące chwile.

Ślub za granicą

fot.  Ela i Michał Barteczko Pracownia Fotografii /Materiały prasowe abcslubu.pl

Marząc o typowym ślubie na plaży możemy wtedy liczyć na prywatną hotelową plażę i stworzony specjalnie dla nas plan zaślubin. Często są to też pięknie położone, widokowe kapliczki czy miejsca z widokami na morze. Kiedy liczba gości nie jest duża, a w przypadku ślubów za granicą wesela zwykle nie są wielkie, możemy poprosić o ustawienie krzeseł tak, jak chcemy. Tamtejsza florystka przygotuje dekoracje miejsca i stołów z egzotycznych kwiatów według życzeń i oczekiwań.

Zobacz też: Budka fotograficzna na weselu

Jakie kolory kwiatów są najczęściej wybierane? Większość pań wybiera bukiety i dekoracje w kolorach białych lub écru, współgrające z piaskiem, plażą, wodą i kolorami otoczenia. Niektóre, idąc za trendami ślubnymi, decydują się na mocne kolory – niebieski, amarant, fiolet lub pomarańcz.

Sukienka ślubna zwykle bywa zwiewna i delikatna. Ale ile kobiet, tyle opcji wyborów sukienki. Buty – tu możemy sobie poszaleć, mogą to być piękne sandałki w każdym kolorze założone na gołe stopy. Makijaże i fryzury – zwykle na miejscu czeka już fryzjer i makijażysta gotowy do przygotowania panien młodych do ślubu, więc zupełnie nie należy się martwić. Większość firm organizujących śluby za granicą w pakiecie usług ma również opcję wizażysty.

Ślub za granicą

fot.  Ela i Michał Barteczko Pracownia Fotografii /Materiały prasowe abcslubu.pl

Na koniec czym się różnią śluby za granicą od tych tradycyjnych w Polsce?

Zobacz też: Lampiony szczęścia na weselu - jak zorganizować pokaz?

Jeśli wybieramy ciepłe wyspy, ciepłe kraje, możemy być pewni pogody i słońca. Możemy być pewni wspaniałych widoków i pejzaży. Możemy na spokojnie cieszyć się wspólnym czasem, bo to nie my odpowiadamy za całość organizacji. Możemy też cieszyć się ślubem tylko we dwoje albo z najbliższą rodziną. Odpada nam więc ten cały zgiełk i splendor. Nie każdy to lubi.

Co należy sprawdzić wybierając biuro organizujące śluby za granicą? Czy wybrane biuro, zgodnie z prawem o usługach turystycznych, jest organizatorem turystyki posiadającym wszelkie zezwolenia na organizowanie imprez turystycznych w kraju i na świecie na wszystkie możliwe strefy (Rejestr OTiPT Marszałka Województwa Małopolskiego Z/30/2010). Poczytajcie o opiniach i rekomendacjach, a unikniecie niepotrzebnych problemów z dokumentami. Sprawdzony organizator to podstawa.

Zobacz też: Jak wykorzystać Facebook'a przy organizacji ślubu?

To jaki ślub wybierze każda z was, to kwestia oczekiwań i potrzeb. Śluby za granicą to bardzo dobre rozwiązanie i połączenie ślubu z podróżą poślubną... jako oferta dwa w jednym.

Tekst: Lidia Wandas, 5 Events
Fotografie: Ela i Michał Barteczko Pracownia Fotografii

Źródło: abcslubu.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)