Ślubna księga wpisów, fot. Raz w życiu – Konsultanci ślubni fot. Raz w życiu – Konsultanci ślubni

Ślubne księgi wpisów - nietypowe pomysły

Tradycyjne księgi wpisów spotkać można od zawsze w hotelach, restauracjach, muzeach. Księgi wpisów, jako próba uwiecznienia dnia ślubu i osób, które nam w nim towarzyszą, pojawiają się również na weselach. Zwykle są to eleganckie, ładnie oprawione księgi z pustymi kartami, ale nie zawsze. Coraz częściej pary młode szukają pomysłów, aby urozmaicić swoje wesele, aby zaskoczyć swoich gości nietypowymi rozwiązaniami, szukają inspiracji, by to właśnie ich wesele było niezapomniane i wyjątkowe. Takim wyróżnikiem może być również nietypowa księga wpisów.
/ 12.11.2012 12:59
Ślubna księga wpisów, fot. Raz w życiu – Konsultanci ślubni fot. Raz w życiu – Konsultanci ślubni

Księga z informacjami na temat pary młodej

Sposobem na wyróżnienie się, przy zachowaniu jednocześnie formy księgi, jest jej przygotowanie własnoręcznie lub na zamówienie. Można zacząć od daty wesela w formie wycinka z kalendarza, uzupełnionego o ciekawe wydarzenia, jakie miały miejsce tego dnia w historii, pory wschodu i zachodu słońca, czy imieninowych solenizantów. Kolejne karty to znaczenie imion pary młodej i charakterystyka ich znaków zodiaku wraz z horoskopem partnerskim. Warto wkleić zdjęcia z dzieciństwa i wspólne zdjęcia narzeczeńskie, wpisać ulubione wiersze o miłości i tekst piosenki pary młodej. Można zostawić miejsce na wklejenie ślubnych kartek z życzeniami, zaproszenia i oczywiście ślubnego zdjęcia. 

Tak wcześniej przygotowana księga będzie cieszyć się większą popularnością – każdy z gości będzie chciał być częścią osobistego pamiętnika pary młodej.

Aby jeszcze bardziej wyróżnić księgę, można pomyśleć nad ciekawą oprawą. Dużą popularnością cieszą się księgi pluszowe z wszytymi zabawnymi zwierzakami czy drewniane oprawy wraz z tradycyjnym kałamarzem i gęsim piórem.

Wpisy na korkach

Pomysł dla winiarzy. Przed weselem para młoda musi wypić sporo win, żeby uzbierać wystarczającą ilość korków. Korki rozrzucamy na stoliku i przygotowujemy odpowiednie artykuły piśmiennicze. Każdy gość lub para otrzymuje swój korek, na którym próbuje zmieścić najszczersze życzenia. A po weselu korki zebrane w ciekawym wazonie lub dużej misie posłużą do dekoracji domu.

Jeśli jeszcze stoły nazwiemy według ulubionych gatunków win – temat na wesele gotowy.

Zobacz także:  Jak zorganizować i co to jest drink bar na weselu?

Księga z fotografiami

Fotobudka to kabina fotograficzna lub specjalnie zaaranżowane mini studio fotograficzne. Najważniejszym elementem są śmieszne i zabawne akcesoria jak maski, peruki, ciekawe nakrycia głowy, okulary, szale boa itp. w których goście weselni pozują do nieszablonowych zdjęć jednocześnie dobrze się bawiąc.

Zabawne, oryginalne zdjęcia gości można już na miejscu podczas wesela wydrukować, wkleić do przygotowanej księgi i poprosić o podpis. Tym sposobem na pewno nie zapomnimy jak wspaniale bawili się na naszym weselu nasi najbliżsi, a księga weselna uzupełniona o zdjęcia będzie wyjątkową pamiątką – księgą i albumem w jednym.

Można również przygotować dużą odbitkę wspólnego zdjęcia, pozostawić wolną przestrzeń dookoła i zachęcić gości do wpisów bezpośrednio na niej.

Daktyloskopowo

Na zakończenie pomysł na księgę zupełnie nowatorski. Wystarczy przygotować kolorowy tusz, wielki plakat lub zdjęcie i poprosić gości o odciski palców. Do tego krótkie życzenia i taka „księga” zawiśnie na pewno na honorowym miejscu w nowym domu pary młodej. Trzeba tylko pamiętać, aby tusz był łatwozmywalny : )

Aby tak pieczołowicie przygotowane księgi ślubne były po brzegi wypełnione wpisami, warto, aby dj/lider zespołu kilkakrotnie przypominali o tym gościom podczas wesela.

Polecamy: Para młoda z dzieckiem w dniu ślubu i wesela

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/17.08.2015 22:27
Ciekawą opcją księgi gości jest Ramka z serduszkami, które podpisują goście i wrzucają do ramki. Można takie zamówić na www.facebook.pl/EduGraphicOlsztyn
/26.12.2012 13:19
Zapraszam na bardzo fajną strone dla zakochanych pozdrawiam. http://www.twoj-misiaczek.pl/