10 hitów ślubnych 2013 roku

Konsultantka ślubna Katarzyna Czerny prognozuje, co może stać się ślubnym hitem 2013 roku. Oto jej 10 propozycji:
/ 04.01.2013 11:08

1. Kolory

A w szczególności  te pastelowe … mięta, brudny róż, zgaszony fiolet, jasna zieleń, delikatny brąz czy beż. Już niebawem pojawi się również cała stylizacja w kolorach pastelowych, na którą serdecznie zapraszam.

2. Papierowe lampiony

Dekoracje, które coraz częściej można spotkać na weselach, zarówno te jednokolorowe jak i te w różnych odcieniach.

3. Balony z helem

Fot. sxc.hu

Balony wcale nie muszą kojarzyć się z obciachem,  o czym zapewne przekonane są pary młode, które zdecydują się na tego typu dekorację. Balony można wykorzystać na wiele sposobów - jako dekorację stołów, słodkich bufetów czy atrakcję.

4. Duże naszyjniki

To może być  hit 2013 roku, ten trend obowiązuje nie tylko w modzie ślubnej, ale także w modzie codziennej. A do tego dziewczęce kołnierzyki - myślę, że zakochają się w nich panny młode w 2013 roku.

Polecamy: Ślub w innym dniu tygodnia? Plusy i minusy

5. Minimalizm we fryzurach oraz dalszy ciąg królowania warkocza

Prosty bun owinięty warkoczem, kłosy, warkocze francuskie - nadal warkocz będzie numerem jeden wśród fryzur tych rustykalnych, ale i w stylu glam!

6. Wstążki, tasiemki…

czyli zwiewnie, delikatnie i kolorowo…Z bibułki, materiału, papieru. Będą powiewać przy ceremoniach plenerowych, krzesłach w lokalu, słodkich bufetach czy tworząc dekorację za parą młodą przy stole.

7. Drewno, pieńki, kora...

czyli ekologii ciąg dalszy…  Styl rustykalny nie opuszcza nas od kilku sezonów… Tort podany na pieńku? A może zamiast szklanych czy porcelanowych pater, pieńki? A co powiecie na kwiaty w koszach wiklinowych czy łubiankach? Coś czuję, że w 2013 roku drewno będzie bardzo mocno królowało na naszych weselach.

8. Dekoracje światłem

które są uzupełnieniem klasycznych dekoracji kwiatowych. Podkreślają dekoracje, ale i ukrywają we wnętrzach to czego nie mamy zamiaru pokazywać. Tworzą klimat dla gości, pary młodej i są uwielbiane przez fotografików i operatorów.

9. Koronki i styl retro

Tą stylistyką powracamy do ubiegłego stulecia. Już w 2012 roku na weselach można było zobaczyć koronki czy styl retro. Coś mi się wydaje, że w 2013 roku będzie jeszcze więcej koronki…

10. Lawenda

to właśnie ta roślina może być jedną z najczęściej używanych roślin zarówno w wiązankach ślubnych jak i w pozostałych dekoracjach.  Skromnie, pastelowo i bardzo pachnąco.

To moja subiektywna wizja tego, co możemy spotkać w przyszłym roku, jeśli macie odmienne zdanie, zapraszam do dyskusji.

Polecamy: Jak szybko obliczyć koszty ślubu i wesela?