POLECAMY

Sennik

Co oznacza jeśli śni mi się lilia?

Białe „lilije” mickiewiczowskie zna prawie każdy z nas… Czy jednak lilie, które pojawiają się w naszych snach również łączyć należy tylko ze zdradą i śmiercią? Przekonajmy się.

Co oznacza jeśli śni mi się lilia?

Lilia oznacza czystość seksualną, zachowanie dziewictwa. Niekiedy może być symbolem miłości, pożądania z daleka, uczucia platonicznego. Kwiat ten jest również uosobieniem naszego stosunku do otaczającej rzeczywistości oraz symbolem pragnienia bycia zauważanym.

Najczęstsze znaczenia snu:

  • Kwitnąca lilia - będziesz mierzył się z każdą przeszkodą, która powstanie na drodze do Twojego celu.
  • Zrywać lilie - nie powinieneś zapominać nigdy o innych osobach, nie żyjesz sam na tym świecie.
  • Widzieć, jak ktoś zrywa lilie - jest w Twoim otoczeniu osoba, która bardzo chciałaby Ci zaszkodzić.
  • Trzymać lilię - ktoś Cię kocha, mimo że nie przyznaje się do tego otwarcie.
  • Lilia bez kwiatu - karmisz się nadziejami, które mogą zaprowadzić Cię donikąd.
  • Widzieć kilka lilii - jest osobą skromną i skrytą, czasami może aż zbyt.

Podobno najczęściej o tych kwiatach śnią kobiety. Nie wiadomo, dlaczego tak jest, może związane jest to z tym, że przedstawicielki płci pięknej są bardziej wrażliwe na piękno kwiatów, a może też jest to zwykły przypadek.

Biała lilia nawet w senniku oznacza śmierć albo żałobę, więc nie życzymy Ci, abyś o niej śnił. Jest to zły omen, który wiąże się zawsze ze smutkiem i cierpieniem. Najczęściej zapowiada on groźną chorobę albo śmierć w bardzo bliskim otoczeniu śniącego. 

Zobacz także: Co oznacza, jeśli śni mi się nieboszczyk?

Jeśli kobieta zbiera we śnie właśnie te kwiaty, powinna mieć się na baczności. Związała się albo zwiąże z mężczyzną, który zapragnie ją zbałamucić, który będzie czyhał na jej niewinność, która podnieca go, której on podąża. Powstaje jednak pytanie: czy chodzi mu tylko o to, czy też o coś więcej? Kobieta, które przyśni się biała lilia powinna jednak mieć się na baczności, trzymać z dala, zachować dystans w podobnym związku.

Jeśli to mężczyzna śni o tym białym kwiecie to znak, że powinien zastanowić się nad swoim związkiem. Jego obecna partnerka nie jest tą, której szukał przez całe życie. Znacznie lepiej wyjdzie na tym, jeśli zakończy swój związek i poszuka kogoś, z kim jego życie będzie faktycznie piękne.

Piękne i rozwijające się lilie zwiastują szczęście. Jeśli obraz ten połączy się z mężczyzną albo kobietą – są zapowiedzią wspaniałego małżeństwa, jeśli zaś z dziećmi – wówczas z ciążą, powiększeniem rodziny.

Zwiędnięte kwiaty są złym omenem. Prognozują straty, kłamstwa i pozory, których doświadczysz w swoim życiu już w niedługim czasie. Strzeż się fałszywych przyjaciół i ludzi, którzy z pozoru wydają się być Ci bliscy. Ktoś w Twoim otoczeniu źle Ci życzy, pragnie Twojej przegranej.

W Twoim śnie może także pojawić się obraz dziecka niosącego Ci lilię. Jeśli jest to dziewczynka – to możesz bez obaw patrzeć w przyszłość, jeśli chłopiec – strzeż się.