Sennik zęby - znaczenie snu o zębach

Sennik zęby - znaczenie snu o zębach
Zęby w senniku często oznaczają zapowiedź ważnych wydarzeń, niestety zazwyczaj tych złych. Nic dziwnego, że sen o zębach zawsze napawa niepokojem i strachem. Mimo, że same zęby wskazują na potrzeby materialne lub duchowe, to jeśli śnią się te zepsute lub wypadające, mogą zwiastować kłótnię, chorobę a nawet śmierć. Sny o zębach często pojawiają się u osób, które boją się odrzucenia, są sfrustrowane i uważają za mało atrakcyjne.

Spis treści:

 1. Sennik - wypadające zęby
 2. Sennik - luźne, ruszające się zęby
 3. Bolące zęby
 4. Zgrzytanie zębami
 5. Sennik dentysta
 6. Złamany ząb
 7. Białe, zdrowe zęby
 8. Sztuczna szczęka
 9. Aparat na zębach
 10. Inne sny o zębach

Sennik - wypadające zęby

Wypadające zęby w senniku to zły omen. Jest symbolem nieszczęśliwego wypadku, poważnej choroby lub śmierci w bliskim otoczeniu. Strata wszystkich zębów symbolizuje zbliżające się kłopoty, musisz więc zachować szczególną uwagę przy wszystkich przyszłych działaniach.

Sen o wypadających zębach może także zwiastować problemy, jakich doświadczysz w świecie rzeczywistym i brak porozumienia między tobą, a otoczeniem w którym żyjesz. 

Sennik - luźne, ruszające się zęby

Są zwiastunem nadchodzących nieprzyjemnych wiadomości. Mogą być związane zarówno z rodziną, jak i życiem zawodowym. 

Sen o ruszających się, luźnych zębach to często ostrzeżenie, by zachować czujność - nie pożyczać pieniędzy i nie ufać nowo poznanym ludziom. Może to być również ostrzeżenie przed stratą bądź rozstaniem z ukochaną osobą. 

Bolące zęby

Wbrew obiegowej opinii, bolące zęby nie zwiastują niczego złego. Wręcz przeciwnie, to najczęściej oznaka nadchodzących sukcesów w sferze finansowej. 

W szczególnych przypadkach, gdy w śnie pojawiają się inne osoby, mogą zwiastować cierpienie z powodu krzywdy wyrządzonej ci przez twoich najbliższych.

znaczenie snu o zębach
fot. Adobe Stock

Zgrzytanie zębami

Coś ostatnio wyprowadziło cię z równowagi? Masz niewyrównane rachunki? Sen o zgrzytaniu zębami oznacza złość, uczucie gniewu i żalu. Ta tłumiona wściekłość musi mieć szansę gdzieś się wydostać.

Sennik - dentysta

To najczęściej dobry omen. Sen o wizycie u dentysty to zapowiedź pomocy, na jaką już długo czekasz. Jeśli to ty występujesz w roli dentysty, to interpretacja twojego podejścia do innych - nie ufasz obcym i z góry zakładasz, że chcą twojej zguby.

Złamany ząb 

Gdy śni ci się złamany ząb, może to zwiastować przyszłe problemy w związku, albo te, których do tej pory nie zauważałaś. Złamany ząb na pół często zwiastuje rozstanie.

Białe, zdrowe zęby

To jeden z niewielu snu o zębach, których znaczenie jest pozytywne - zwiastują powodzenie i szczęście w życiu.

To również oznaka, w przeciwieństwie do snu o zepsutych lub wypadających zębach, że nie musisz martwić się o swoje zdrowie, w białym uśmiechu jest siła i witalność.

sen o białych zdrowych zębach
fot. Adobe Stock

Sztuczna szczęka

Sen o sztucznych zębach, może oznaczać kłamstwo lub zdradę w twoim najbliższym otoczeniu. Może być też zwiastunem strat materialnych.

Aparat na zębach

Jeśli w śnie pojawił się aparat ortodontyczny na twoich zębach, ostrzega przed nieroztropnie wypowiadanymi słowami, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane przeciwko tobie.

sen o aparacie na zębach
fot. Adobe Stock

Inne sny o zębach

 • Złoty ząb - oznacza bogactwo.
 • Zepsute zęby - mogą zwiastować chorobę.
 • Wyrywanie zębów - twoje starania pójdą na marne; w niektórych sennikach - porzucisz stosunek z natrętem.
 • Czyścić zęby - oznacza pomoc innym.
 • Myć zęby - trudzisz się za innych.
 • Widzieć kogoś z aparatem na zębach - aparat na zębach u innej osoby to zły znak. Nie pozwól, by ktoś wciągnął cię w bardziej zażyłe stosunki!
 • Zakładanie aparatu na zęby - to ostrzeżenie przed nieprzemyślanymi decyzjami.
 • Zdejmowanie aparatu na zęby - oznacza twoje przywiązanie do rzeczy materialnych.
 • Brudny aparat ortodontyczny - symbol niebezpiecznej choroby.
 • Mycie aparatu na zęby - dajesz się wykorzystywać i jesteś zbyt naiwny.

Więcej o znaczeniach snów:
Sennik dentysta
Sennik lekarz
Sennik choroba

28.08.2014