POLECAMY

Sennik

Co oznacza nieboszczyk we śnie?

Nieboszczyk - dowiedz się, co oznacza we śnie. Sprawdź, co symbolizuje martwa osoba w marzeniu sennym.

Co oznacza nieboszczyk we śnie?

Wbrew pozorom postać nieboszczyka pojawiająca się w naszym śnie nie jest wcale zwiastunem śmierci, która zabierze nas nagle z tego ziemskiego padołu. Już prędzej odnosić można ten symbol do przeszłości, do rzeczy, które nas otaczają i, które mają znaczący wpływ na całe życie.

Zobacz także: Sennik: ciąża

Nieboszczyk to nierozstrzygnięte sprawy

Senniki mówią, że sen o nieboszczyku to obraz tego, czego nie udało się nam załatwić po naszej myśli. Jeśli więc w swoim życiu masz sprawy nierozstrzygnięte albo takie, które można było rozwiązać inaczej, jest duża szansa, że w Twoim śnie pojawi się jakiś trup.

Zobacz także: Rodzaje snów

Miłość lub namiętność

Nieboszczyk także symbolizować namiętność albo miłość, która minęła już, ale za to pozostawiła w naszym sercu wyrwę, której nie jesteśmy w stanie zaleczyć, zapełnić w jakiś inny sposób. Trup będzie nam przypominał o tym, co już minęło, ale co w rzeczywistości ma nadal wpływ na naszą psychikę.

Sen o osobie, którą znasz

A może w twoim śnie pod postacią trupa ukazała ci się osoba, która znasz? Wówczas może to oznaczać, że podświadomie pragniesz jej zguby, a nawet śmierci. Możliwe, że żywisz do niej jakiś utajony żal, z którego czasami możesz sobie nawet nie zdawać sprawy. Uczucie nienawiści jest jednak tak silnie, że prędzej czy później da o sobie znać, nawet jeśli sami przed sobą nie chcemy się do niego przyznać.

Sennik: nieboszczyk może oznaczać też coś dobrego

Zobaczyć we śnie trupa może być także zwiastunem czegoś dobrego, jakiegoś wesela i radości oraz, paradoksalnie, narodzin albo ciąży w bliskim otoczeniu osoby śniącej. Źle jest, jeśli nieboszczyk daje podarunek osobie, która o nim śni. Jest to zapowiedź kłopotów, pogmatwania spraw, problemów życiowych. Podobnie złym omenem jest powtórna śmierć nieboszczyka – mówi się wówczas, że ze świata odejdzie osoba z otoczenia śniącego, która nosi to samo imię, co trup, który się przyśnił.

Widzieć samego siebie jako nieboszczyka

Paradoksalnie dobrym znakiem jest ujrzenie siebie samego jako trupa. Wówczas to śniący nie musi się zamartwiać. Zwykle nie chcemy ujrzeć swojej śmierci albo miejsca na cmentarzu, ale w większości wypadków są to dobre symbole. Podobnie jest i w tej sytuacji. Znak ten jest zapowiedzią pozbycia się problemów, które od dłuższego czasu zaprzątają myśli śniącego, które nie pozwalały mu spokojnie odetchnąć i cieszyć się życiem.

Zobacz także: Czy wierzyć w sny?

Jak więc widać, sen o nieboszczyku wcale nie musi być złym omenem. W większości wypadków jest on po prostu ostrzeżeniem albo przypomnieniem czegoś z przeszłości, sprawy, którą powinniśmy rozwiązać, by móc poczuć się lepiej.