Sennik pies - co oznacza sen o psie, szczeniakach czy ugryzieniu przez psa

Sennik pies - co oznacza sen o psie, szczeniakach czy ugryzieniu przez psa
Śnił ci się pies? Sennik podpowiada, że pozytywny sen o psie może zwiastować dobre wiadomości. Sen o psach szczekających, gryzących, to symbol ukrytych pragnień, wewnętrznej agresji czy silnych emocji. Atak dzikich psów wiąże się z seksualnością, np. pies we śnie kobiety to metafora nadmiernego apetytu na seks.

Pies rzadko pojawia się we śnie jako nasz sprzymierzeniec. Występuje w roli czegoś złego, co nas goni, gryzie, prześladuje. Pies symbolizuje brak poczucia bezpieczeństwa. Świadczy o tym, że w swoim życiu nie masz osoby, na której mógłbyś się oprzeć. Tkwi w tobie silna potrzeba posiadania takiego człowieka.

Spis treści:

 1. Sen o psie
 2. Sennik: biały pies
 3. Sennik: czarny pies
 4. Czerwony pies
 5. Ugryzienie psa
 6. Psy gryzące się
 7. Szczekający pies
 8. Sennik: szczeniaki 
 9. Wściekły pies
 10. Oswojony pies
 11. Martwy pies
 12. Bawić się z psem
 13. Pies na łańcuchu
 14. Psia buda 
 15. Inne sny o psie

Sen o psie

Pies często pojawia się w snach. Symbol psa może pojawić się u osób posiadających psy, a także tych, którzy boją się tych czworonogów. 

Pies symbolizuje przyjacielskość i oddanie, ale wg sennika - pies nie musi oznaczać pozytywnych wydarzeń. Przeciwnie, to sygnał, że mogą pojawić się trudności i niekorzystne zmiany. 

Agresywny, gryzący pies odnosi się do twojej natury (popędów seksualnych i awanturnictwa) lub do osób w twoim otoczeniu. Pozornie psy są miłe i łagodne, ale nie bez powodu wiele osób się ich obawia: mogą zdradzić, zawieść zaufanie i zachować się nieprzewidywalnie. 

Według sennika, pies we śnie nawiązuje do magii, wierzeń i starożytności. W czasach starożytnego Rzymu oraz w średniowieczu, rzadko kto uważał psy za zwierzęta pożyteczne. Strach przed atakującymi wówczas wilkami przenosił się na psy, które pełniły funkcje obronne lub zabierano je na polowania.

W symboliczny sposób pies to ochrona i tak funkcjonuje w podświadomości: znaczenie snu o psie można często wiązać z potrzebą opieki, instynktem opiekuńczym, lękiem przed kimś lub przed czymś, a pies personifikuje te emocje.

sennik bawić się z psem

fot. Sennik: pies/Adobe Stock, standret

Sennik: biały pies

W najbliższej przyszłości możesz oczekiwać samych dobrych rzeczy. Czeka cię podwyżka albo awans w pracy. Jesteś bezrobotna? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz nową posadę.

W życiu uczuciowym wszystko ci się ułoży, nawet jeśli teraz wydaje się to niemożliwe. Biały pies symbolizuje udane małżeństwo.

Sennik: czarny pies

Według sennika, czarny pies zwiastuje napięcia, konflikty, kłopoty. Uważaj na zdradzieckich przyjaciół. W mitologii czarny pies był wiązany z diabłem.

Sennik: czerwony pies

Sen o psie czerwonym symbolizuje popęd, niezaspokojoną potrzebę miłości i związaną z tym frustrację.

Sennik: ugryzienie psa

Jeżeli zaatakował cię pies chory na wściekliznę, przygotuj się na niemiłe zdarzenie. W niedalekiej przyszłości może okazać się, że partner cię zdradza albo, że ktoś z bliskich ci osób zapadnie na ciężką chorobę. Nie jesteś w stanie się przed tym uchronić. Możesz jednak liczyć na to, że los się odmieni.

Psy gryzące się

Gryzące się psy oznaczają wewnętrzny konflikt, którego podłoże tkwi gdzieś głęboko w podświadomości. To konflikt przekładający się na twoje relacje w świecie wewnętrznym.

Szczekający pies

Sen o psie szczekającym to według sennika zły omen. Szczekanie psa to symbol śmierci albo innego nieszczęścia w rodzinie. Inny sennik podaje jednak, że w niektórych sytuacjach szczekający pies oznacza radość.

sennik szczekający pies

fot. Sennik: szczekający pies/Adobe Stock, sanjagrujic

Sennik: szczeniaki

Szczeniak symbolizuje nieufność i budzi pozytywne emocje. Pojawienie się szczeniaka we śnie można interpretować jako sygnał, by dać komuś szansę na relację czy przyjaźń. 

Szczeniak we śnie może oznaczać, że za mało troszczysz się o bliskich, a także bezradność, błądzenie. 

Jak mówi sennik - małe psy, jeśli są głośne i głodne, zwiastują troski i problemy. Na szczęście niewielkich - jak same szczenięta - rozmiarów. 

Sennik: wściekły pies 

Sen o wściekłym psie oznacza, że masz w sobie lęk, ale nie umiesz określić jego źródła. Inna interpretacja sennika to: twój przyjaciel może być w niebezpieczeństwie.

Oswojony pies

Ktoś udaje przed tobą, że jest życzliwy i lojalny, by twoim kosztem zrealizować swoje plany.

Oswojony pies we śnie oznacza także, że czujesz się bezpiecznie w życiu realnym. Być może zmieniłeś pracę, która w końcu daje ci komfort psychiczny i poczucie stabilizacji albo jesteś w nowym związku, w którym czujesz się pewnie.

sennik oswojony pies

fot. Sennik: oswojony pies/Adobe Stock, Lisa H

Martwy pies

Sen o psie, który jest martwy, może oznaczać niepowodzenia i dużo przykrości. To także znak, że wokół ciebie są wrogo nastawione osoby.

Bawić się z psem

Sen o psie, z którym się bawisz zwiastuje, wbrew pozorom, zmartwienia i smutki. W twoim życiu realnym być może jest teraz sporo wyzwań i problemów, dlatego we śnie szukasz ukojenia w postaci beztroskiej zabawy z pupilem.

Może być też tak, że tęsknisz za swoim zwierzakiem, który został w domu rodzinnym albo który już nie żyje.

Pies na łańcuchu 

Sen o psie na łańcuchu oznacza, że możesz być na celowniku złodzieja. Sen o psie uwiązanym na smyczy lub na łańcuchu do budy może oznaczać, że uda ci się pokonać to, co przeszkadzało ci w rozwoju zawodowym. 

Jeśli śnisz, że ktoś prowadzi twojego psa na smyczy oznacza, że za rogiem czają się wrogowie.

Psia buda

Psia buda we śnie oznacza, że po licznych trudach doczekasz urlopu lub odpoczynku. Zniszczona buda dla psa we śnie sygnalizuje, że zawiedziesz się na kimś lub stracisz nadzieję na coś. 

sennik buda dla psa

fot. Sennik: psia buda/Adobe Stock, kichigin19

 

Inne sny o psie 

 • Sennik - widzieć polującego psa - zmartwienia i smutki; w innym senniku - pilność przyniesie zysk!
 • Sennik - zostać napadniętym przez psa - powinieneś w najbliższym czasie zachować szczególną ostrożność, jeśli nie chcesz narobić sobie kłopotów.
 • Sennik - wyjący pies - grozi ci niebezpieczeństwo. Zgodnie z ludową legendą, wyjący w nocy pies to znak, że jego właściciel niedługo umrze. Tak samo jest ze snem o szczekającym bądź warczącym psie. To zapowiedź czegoś nieprzyjemnego dla śniącego albo bliskiej mu osoby.
 • Sennik - pies na smyczy - nieprzyjaciel wokół ciebie - strzeż się zwłaszcza mężczyzn.
 • Sennik - agresywny pies - możliwe, że tłumisz emocje. Agresywny pies we śnie może zwiastować kłótnie w rodzinie. 
 • Sennik - mały piesek - symbolizuje, że nie oczekujesz od życia zbyt wiele i wolisz liczyć na chwilowe przyjemnostki.
 • Sennik - kot walczący z psem - sen o kocie, który walczy z psem, może oznaczać złe wiadomości albo kłopoty. Dotyczą one zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej. We śnie udało ci się uspokoić zwierzęta? To symbol szybkiej poprawy sytuacji po przejściowych kłopotach.
 • Sennik - ranny pies - sen o psie, który jest ranny, zwiastuje problemy zdrowotne. Warto pomyśleć o badaniach.

Czytaj także: Sennik - myszySennik - zębySennik - ciąża

15.11.2016