Sennik dziecko- znaczenie snu o dziecku

Sennik dziecko- znaczenie snu o dziecku
Sen o dziecku zazwyczaj jest interpretowany jako dobry omen - zapowiada pozytywne zmiany i szanse na rozwój. Sennik zaleca widzieć w takim śnie szansę na lepsze jutro - nie przegap teraz możliwości rozwoju i znaków, które daje ci los. To zapowiedź dobrobytu i sygnał, że nie będziesz musiał martwić się o swoje sprawy.

Poniżej zamieszczamy szereg bardziej szczegółowych interpretacji snów o dzieciach.

Spis treści:

 1. Sennik - małe dziecko
 2. Urodzić dziecko
 3. Śmierć dziecka
 4. Sennik - noworodek
 5. Sennik - niemowlę
 6. Dziecko na rękach
 7. Sennik - dziecko dziewczynka
 8. Płaczące dziecko
 9. Mordować dziecko
 10. Mówiące dziecko
 11. Dziecko w wodzie
 12. Inne sny o dzieciach

Sennik - małe dziecko

Sen o małym dziecku znaczy szczęście, radość, beztroskę. Może też oznaczać tęsknotę za tym, co wiązało się z twoim dzieciństwem. To ucieleśnienie jakiegoś nowego elementu psychiki, czegoś dla niej dobrego, co ci służy.

Sen o małym dziecku może oznaczać, że zbyt szybko wkroczyłeś do świata dorosłych, zapominając, że oprócz czasu na pracę jest również czas na zabawę. To dobry znak na przyszłość.

Według tradycyjnego sennika, małe dziecko we śnie symbolizuje podświadomą chęć zmiany ukrytą głęboko w śniącym. Zmiany, z której on często może sobie nawet nie zdawać sprawy. To znak, że chcesz wkroczyć na nowy tor.

Małe dziecko to jednak też znak niedojrzałości w życiu, która może dotyczyć różnych sfer egzystencji. Jest to symbol tego, że nie potrafisz zachowywać się rozsądnie i odpowiedzialnie.

Urodzić dziecko

Sen o porodzie to zazwyczaj dobry omen. Przed tobą całkowicie nowe możliwości, szanse rozwoju. Ale... urodzenie córki to niekiedy zapowiedź kłopotów i rozczarowań. Za dobrą wróżbę uznać można narodziny syna. Z kolei sen o narodzeniu martwego dziecka zapowiada śmierć w bliskim otoczeniu.

Śmierć dziecka

Sen o umierającym dziecku jest zazwyczaj brany za bardzo złą wróżbę. Niesłusznie! Według tradycyjnego sennika, śmierć dziecka we śnie to nadzieja na nowy, lepszy start. To znak, że otworzą się przed tobą nowe możliwości. Otwórz szeroko oczy i wypatruj nowych szans - jeśli planujesz zmiany w życiu, nie wahaj się.

Sennik - noworodek

Sen o płaczącym noworodku to oznaka podświadomej tęsknoty za czymś nieokreślonym (a może właśnie na odwrót - zupełnie dobrze zdefiniowanym...). Z kolei widok śpiącego noworodka zwiastuje pomyślność w życiu i stanowi dobrą wróżbę na nadchodzący czas.

Sennik - niemowlę

Sen o niemowlęciu to znak, że czeka cię spokojne życie wśród bliskich. Możesz spodziewać się, że po wielu kłopotach uda ci się wreszcie osiągnąć zamierzone cele i żyć w pełnej harmonii z samą sobą. Niemowlę pojawiające się we śnie nie zwiastuje kłopotów - to według sennika bardzo dobry omen!

sennik niemowlęfot. Adobe Stock

Dziecko na rękach

Niesiesz we śnie dziecko na rękach? To nieomylna wróżba bogactwa, pojawienia się dodatkowych pieniędzy, opcji pracy lub ciekawej oferty rozwoju. To dar od losu, który już wkrótce bardzo cię uszczęśliwi - nie przegap swojej życiowej szansy.

Sennik - dziecko dziewczynka

Mała dziewczynka pojawiająca się we śnie to symbol niewinności i spokoju. Oznacza to, że nie musisz niczego się obawiać. Wszelkie zamierzenia i plany na pewno uda się zrealizować zgodnie z początkowymi założeniami.

sennik dziecko dziewczynkafot. Adobe Stock

Płaczące dziecko

Wewnętrzny problem, z którym nie jesteś w stanie sobie poradzić. Może to też oznaczać wewnętrzny konflikt, z którym się zmagasz. Smutek może symbolizować świadomość utraty czegoś istotnego. Sen o płaczącym dziecku może być również wyrazem potrzeby opieki i niedoświadczanej na co dzień czułości.

Mordować dziecko

Zamordowanie dziecka we śnie to według tradycyjnego sennika naprawdę zły omen. Możliwe, że w życiu robisz rzeczy, które nie są zgodne z prawem albo powszechnie przyjętymi niepisanymi prawami. Jeśli nadal będziesz tak postępować, przysporzysz sobie problemów, które na zawsze mogą odmienić Twoje życie.

Mówiące dziecko

Według sennika, to próba nawiązania kontaktu przez twoje wewnętrzne dziecko. Zdarza się, że nie potrafisz zrozumieć, co mówi dziecko lub nie słyszysz jego słów. Oznacza to, że twoja podświadomość nie jest jeszcze przygotowana w pełni na przyjęcie wewnętrznego dziecka.

Dziecko w wodzie

Płaczące dziecko w wodzie oznacza zatopienie twoich pomysłów i planów. Taki sen o dziecku to symbol niepowodzenia. Szczęśliwy maluch w wodzie może oznaczać spełnienie marzeń, radość, wakacje lub beztroskę.

Inne sny o dzieciach

 • Chore dziecko - problemy finansowe lub problemy w biznesie; wróżba straty lub choroby.
 • Dziecko w wózku - oznacza pojawienie się nowej możliwości, radości i szczęścia. Taki sen o dziecku to wróżba dobrej zmiany.
 • Dziecko bawiące się - tęsknota za beztroskim światem dzieciństwa, chęcią powrotu do niego. To też powodzenie w miłości i szczęście w interesach.
 • Zaniedbane dziecko - ta część świadomości, która jest odpowiedzialna za serdeczne relacje z innymi ludźmi i życzliwy stosunek do świata, jest zaniedbywana i lekceważona przez ciebie.
 • Nieść dziecko do chrztu - twoja wiara się pogłębi, powrócisz na łono kościoła. Duchowa sfera życia stanie się dla ciebie niezwykle istotna. 
 • Śpiące dziecko - twoja przyszłość będzie radosna, a jednocześnie stabilna i pełna spokoju.
 • Chude dziecko - twoja sytuacja materialna znacznie się pogorszy. Pamiętaj o oszczędnościach - nadchodzą gorsze czasy. Taki sen o dziecku to zły omen.
 • Karmić dziecko - chęć dawania czegoś z siebie innym.
 • Sprzedać dziecko - nieszczęście, zapowiedź rychłej klęski życiowej.
 • Uczące się dziecko - oznaka szczęśliwych czasów, które nadejdą już wkrótce.
 • Upadające dziecko - kryzys w interesach, zbliżające się niepowodzenia w życiu zawodowym.
 • Nielegalne dziecko (z przemytu) - ktoś cię obmawia, zachowaj czujność i miej otwarte szeroko oczy.
 • Całujące się dzieci - pojednanie w rodzinie, zwiastun poprawienia relacji.
 • Nagie dzieci - symbol czystego szczęścia i niewinności. Czeka cię wielka radość.
 • Widzieć wymiotujące dziecko - oznacza to zapowiedź zmartwień i trosk.
 • Zgubić dziecko - w życiu codziennym przerasta cię ilość obowiązków, przez co skrycie boisz się zapomnieć o najważniejszych sprawach.

Sprawdź więcej znaczeń snów:Sennik - macierzyństwoSennik - mleko z piersiSennik - karmić piersiąSennik - poródSennik - poronienie

15.11.2016