Sennik - pieniądze. Co oznacza sen o kradzieży, wygranej, banknotach

Sennik - pieniądze. Co oznacza sen o kradzieży, wygranej, banknotach
Sen o pieniądzach symbolizuje potencję, zysk i duchowe bogactwo. Zarabianie pieniędzy przez sen oznacza powodzenie w sferze uczuciowej. Według sennika, jeśli znajdziesz pieniądze we śnie, oznacza to, że masz powodzenie w grach losowych i fortuna ci sprzyja. Co jeszcze można wyczytać z pieniędzy we śnie?

Przyśniły ci się pieniądze? Sennik wskazuje, że mogą symbolizować pozycję na rynku matrymonialnym, zysk i stratę, duchowe bogactwo lub ubóstwo w zależności od ich ilości albo braku. 

Spis treści:

 1. Sennik - pieniądze
 2. Widzieć pieniądze w pobliżu jakiejś osoby
 3. Sennik - znaleźć pieniądze
 4. Sen - dużo pieniędzy
 5. Sennik - portfel
 6. Sennik - monety
 7. Sennik - banknoty
 8. Sennik - kradzież
 9. Sennik - być okradzionym
 10. Zgubić pieniądze lub portfel
 11. Dać pieniądze żebrakowi
 12. Sennik - wygrana 
 13. Inne sny o pieniądzach

Sennik: pieniądze

Nie da się ukryć, że życie toczy się wokół miłości i pieniędzy i najwięcej marzeń nocnych wiąże się ze zdradą, ciążą czy wszelkimi konfiguracjami snów o pieniądzach.

Sennik interpretuje to jako potrzebę ich, szukanie, marzenie o większych kwotach czy wolności finansowej. Im więcej problemów finansowych, tym więcej snów o banknotach, portfelu, monetach.

Kiedy we śnie widzisz pieniądze, może to oznaczać, że niedługo przeznaczysz na coś sporą sumę pieniędzy lub martwisz się wydatkami.

Jeśli sen o pieniądzach wskazuje na zagraniczną walutępostanowisz wziąć udział w sprawie, która będzie wiązała się ze sporym ryzykiem lub symbolizuje sytuację z twojego życia, która może wymagać podjęcia ryzyka.

Symbolika portfela lub torebki nawiązuje do zysków i strat, ale niekoniecznie materialnych. 

Widzieć pieniądze w pobliżu jakiejś osoby

Jeśli we śnie widzisz osobę, a obok niej pojawiają się pieniądze, osoba ta może nie dostrzegać pewnego faktu, który ma dla ciebie duże znaczenie. 

Jeśli obok tej osoby pojawia się srebrna moneta, może chodzić o wartości kobiece.

Sennik - znaleźć pieniądze

Unikniesz ryzyka i strat finansowych; według sennika - znaleźć pieniądze to mieć szczęście w grze. Nie oznacza to jednak, że możesz od razu iść do kasyna. Ta wygrana i szczęście może mieć wymiar symboliczny i niematerialny. Możesz na przykład wygrać w jakimś sporze albo odnieść sukces w pracy.

Jeśli w marzeniu sennym znajduje​sz pieniądze lub otrzymujesz je od kogoś, oznacza to najczęściej sukcesy, energię wewnętrzną i szczęście.

Sen - dużo pieniędzy

Jeśli we śnie otaczasz się dużą ilością pieniędzy, może to oznaczać, że w twoim życiu pojawiła się sytuacja, w której według innych jesteś osobą zarozumiałą i nie liczysz się z uczuciami innych.

Jeśli we śnie trwonisz pieniądze to przestroga, że jesteś zbyt rozrzutny. Może to także być symbolem, że w realnym życiu działasz nierozsądnie. Może warto przemyśleć niektóre zachowania i podejść do tematu racjonalnie.

sennik pieniądze znaczenie

fot. Sennik: dużo pieniędzy/Adobe Stock, pathdoc

Sennik - portfel

Własny portfel oznacza, że czujemy obowiązek dbania o rodzinę i utrzymanie bliskich. Zgubienie lub znalezienie portfela wiąże się z sekretami: ich ujawnieniem lub odkryciem, niekoniecznie przyjemnym w skutkach.

Znalezienie portfela we śnie to tylko pozornie dobry sen: w rzeczywistości jest to tylko senna odpowiedź na nasze marzenia o szybkim i łatwym zarobku. 

Monety - sennik

Pozytywny sen o monetach to ten, w którym znajdujesz monetę w kieszeni. Oznacza to, że coś w życiu doprowadzisz do końca z korzyścią dla ciebie. Być może zamkniesz jakiś ważny projekt w pracy albo spełnisz jakiś cel na najbliższe miesiące.

Jeśli sen o monetach śni się kobiecie, to oznacza, że podchodzi ona do swojego ciała przedmiotowo i myśli o zarabianiu nim na życie. Monety wiążą się z rozczarowaniami wszelkiej maści. 

Sennik - banknoty

Sen o pieniądzach papierowych: liczenie ich to metafora ich prędkiej utraty. Podobnie wydawanie gotówki wiąże się z realnymi stratami i pogorszeniem sytuacji.

Gdy we śnie dostajesz pieniądze w formie banknotów to znak, że ktoś chce kupić twój czas i opinię, ale bardzo możliwe, że  jest to podszyte podstępem.

Sennik kradzież

Jeśli we śnie widzisz kradzież lub jest to sen o złodzieju, miej się na baczności przed złodziejami, ale jeśli to ty dopuszczasz się rabunku, oznacza to, że odkryjesz tajemnicę lub posiądziesz nową wiedzę.

Według sennika, jeśli ktoś ukradł ci pieniądze, może to oznaczać, że za bardzo skupiasz się na swoim ego.

Sennik - być okradzionym

Sen o utracie pieniędzy czy byciu ofiarą kradzieży jest na ogół pozytywnym sygnałem: oczekuj dobrych wiadomości lub poprawy sytuacji życiowej.

Gdy partner lub partnerka dopuszcza się kradzieży: w realnym życiu oznacza to, że poświęcasz jej/jemu za dużo czasu, za bardzo zaangażowałaś się w związek, który nie jest tego wart.

Zgubić pieniądze lub portfel

Jeśli we gubisz pieniądze, możesz się spodziewać krótkotrwałego odejścia dobrej passy. Zgubienie portfela kojarzy się też z nieudanymi zamiarami.

Jeśli więc we śnie gubisz pieniądze lub portfel, może to być sygnał, że w twoim otoczeniu jest ktoś nieszczery albo obawiasz się, że może tak być.

sennik zgubić pieniądze

fot. Sennik: zgubić pieniądze/Adobe Stock, andranik123

Dać pieniądze żebrakowi

Jeśli dajesz potrzebującemu pieniądze, oznacza to, że masz silną potrzebę przekazywania dobroci. Być może ostatnio w życiu spotkały cię trudne chwile albo odczuwasz niesprawiedliwość świata.

Może to także oznaczać, że niedługo zyskasz bardzo wiele, a twoje życie zmieni się na lepsze. Być może czeka cię awans albo przeprowadzka.

Wygrać pieniądze

Niepomyślna wróżba - według sennika, wygrać pieniądze we śnie to nic dobrego. Taki sen wróży problemy materialne i niekorzystne wydarzenia losowe. 

Inne sny o pieniądzach

 • Wymieniać pieniądze - powodzenie w interesach i wszelkich przedsięwzięciach.
 • Wypłacać pieniądze z bankomatu - pomyślność w interesach.
 • Pusty bankomat - oczekuj podwyżki.
 • Fałszować pieniądze - zostaniesz oszukana.
 • Liczyć pieniądze - będziesz miała bardzo dobrą pensję.
 • Wpłacać pieniądze do banku - spełni się jedno z najskrytszych marzeń.
 • Zarabiać pieniądze - powodzenie w życiu uczuciowym.
 • Podejmować pieniądze - długi.
 • Pracować w banku - dobre widoki na poprawę sytuacji; znowu uwierzysz, że możesz wiele zmienić.
 • Twoje fałszerstwo - spotka cię kara za zachowanie, które zataiłaś.
 • Widzieć fałszerstwo - twoja moralność zostanie wystawiona na próbę.
 • Dostać pieniądze - poniesiesz duże koszty i spodziewaj się wydatków.
 • Być fałszywym - ludzie stracą do ciebie szacunek.
 • Fałszywe pieniądze - niebawem spotka cię bardzo przykre rozczarowanie.
 • Zbierać pieniądze - czujesz, że jesteś pomijana i poświęca ci się za mało uwagi.
 • Fałszować pieniądze - ktoś chce skorzystać na twojej naiwności.

Czytaj także:
Sennik - dziecko
Sennik - macierzyństwo
Sennik - poród
Sennik - poronienie

15.11.2016