Pomysły na śmieszne zadania na Dzień Chłopaka w domu, szkole i na świeżym powietrzu

Śmieszne zadania na Dzień Chłopaka pomysły fot. Adobe Stock, Alexandr Vasilyev
Jakie śmieszne zadania na Dzień Chłopaka zaproponować w tym szczególnym dniu? Większość z nich można zorganizować zarówno w domu, podczas kinderparty, jak i w szkole czy przedszkolu. Święto, wypadające na 30 września, można obchodzić na wiele sposobów. Zobacz najlepsze zabawy na Dzień Chłopaka.
/ 26.09.2022 05:31
Śmieszne zadania na Dzień Chłopaka pomysły fot. Adobe Stock, Alexandr Vasilyev

Jakie śmieszne zadania na Dzień Chłopaka warto przygotować w domu? Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września - mówi się, że to święto "czyjegoś chłopak", a więc panów, którzy są w związkach. Jednak często traktuje się je, jako dzień wszystkich chłopców. Zobacz, co warto wymyślić z tej okazji - poznaj gry i zabawy idealne zarówno do szkoły, przedszkola, jak i domowej imprezy

Spis treści:

  1. Śmieszne zadania i konkursy na Dzień Chłopaka
  2. Poczęstunek na Dzień Chłopaka
  3. Dzień Chłopaka na świeżym powietrzu

Śmieszne zadania na Dzień Chłopaka

30 września zorganizuj maluchom dzień pełen wrażeń na świeżym powietrzu albo postaw na imprezę w domowym zaciszu. Może to być prawdziwa uroczystość ze wszystkimi kolegami, jakich tylko dziecko chce zaprosić.

Chłopcy uwielbiają rywalizację, dlatego dobrym pomysłem na zabawę jest zorganizowanie konkursów. Można je przeprowadzić w domu, ale także wykorzystać jako pomysł na Dzień Chłopaka w klasie. Jako nagrodę przygotuj dyplom dla super chłopaka albo drobny upominek - słodkości, brelok, kubek albo parę zabawnych skarpet.

Jeśli chodzi o zabawy z okazji Dnia Chłopaka, możesz zaproponować maluchom zgadywanki na punkty. Pokazuj im zdjęcia piłkarzy, aby odgadli ich imiona oraz kluby, w których grają albo logo samochodów, które muszą nazwać. Każda poprawna odpowiedź to jeden punkt.

W szkole można zorganizować zabawę w stylu "prawda czy wyzwanie". Niech chłopcy wybiorą, czy chcą odpowiedzieć na zadane pytanie (bezpieczne albo bardziej szalone, np. "którą dziewczynkę lubisz najbardziej"), czy wykonać zadanie - mogą to być zagadnienia z matematyki, biologii, fizyki czy języka angielskiego.

Każdy uczestnik zabawy musi wybrać prawdę albo wyzwanie przed usłyszeniem treści zadania - to bardzo ważna rzecz, która sprawia, że gra jest jeszcze zabawniejsza. Mogą też losować karteczkę z napisami "pytanie" albo "wyzwanie". Jeśli któryś z uczestników bardzo nie chce odpowiadać na zadane pytanie, umowną "karą" może być zjedzenie plasterka cytryny.

W domu możesz zaś zorganizować karaoke lub kalambury, a także zaproponować dzieciakom konkurs na składanie modeli z klocków na czas. Uśmiech na buziach i doskonała zabawa gwarantowane!

Śmieszne zabawy na Dzień Chłopaka
fot. Śmieszne zadania na Dzień Chłopaka/Adobe Stock, Natallia Vintsik

Poczęstunek na Dzień Chłopaka to też dobra zabawa

Jeśli maluch lubi spędzać czas w kuchni, możesz zaproponować mu wspólne przygotowanie imprezowych posiłków. Przy okazji spędzisz z nim czas i będziesz mieć możliwość zorganizowania pysznej zabawy dla dzieci.

Przygotujcie na przykład wspólną pizzę, której udekorowaniem zajmą się chłopcy. Przygotuj wszystkie dodatki, warzywa, sos oraz ser, a następnie pozwól zadziałać wyobraźni. Możecie też przygotować ciasteczka w wybranych przez chłopców kształtach lub własny, wymarzony smak lodów.

Śmieszne zabawy na Dzień Chłopaka na świeżym powietrzu

W ramach Dnia Chłopaka możecie także wybrać się wspólnie na wycieczkę, podczas której także nie zabraknie ciekawych aktywności. Starszym chłopcom możesz zaoferować paintball albo gokarty. Młodszym dzieciakom zaproponuj przejście torem przeszkód z zawiązanymi oczami.

Podczas wycieczek i wędrówek możesz zorganizować mini teleturniej, podczas którego chłopcy będą szukać w obrębie wzroku różnych rzeczy. Mogą to być przedmioty na literę K, zwierzęta albo kolory. Za najlepsze wyniki podaruj uczestnikowi medal w postaci upominku z podróży.

Śmieszne zadania na Dzień Chłopaka
fot. Śmieszne zabawy na Dzień Chłopaka/Adobe Stock, LIGHTFIELD STUDIOS

Czytaj także:
10 pomysłów na imprezę tematyczną
Co kupić na Dzień Nauczyciela
Prezent dla rocznego dziecka

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA