Jak z klasą nosić biżuterię?

Jak z klasą nosić biżuterię?

Dopiero i powoli rodzi się potrzeba posiadania i użytkowania biżuterii wśród wszystkich osób, bez względu na zasobność portfela, dlatego też brakuje praktycznych umiejętności związanych z jej nabywaniem i wykorzystaniem w ubiorze.
/ 26.09.2010 19:55
Jak z klasą nosić biżuterię?

Nie każda Pani, czy Pan ma kolekcję biżuterii o długiej historii, przekazywaną z rodziną tradycją i sposobem noszenia drogocennych kamieni. Większość noszonej biżuterii nie ma znamion niepowtarzalności, jednak nie oznacza to, że można pozwolić sobie na noszenie tandetnych ozdób.

Jaka wiedza jest tu potrzebna

Przyda się oczywiście, jako pewien punkt wyjścia, podstawowa wiedza „techniczna” o kruszcach i kamieniach szlachetnych. Potencjalni nabywcy biżuterii powinni orientować się co to jest np. białe czy czerwone złoto, jaka jest różnica pomiędzy diamentem i brylantem, że oszlifowane diamenty z dużym powodzeniem imituje cyrkonia, GGG, YAG czy moissanit, itp.

Czy biżuteria to tylko pierścionki

Potrzebna jest jednak pewna świadomość sfer, w których biżuteria powinna się pojawić. Jak uczy każdy dobry podręcznik savoir - vivre wszystkie przedmioty używane przez człowieka powinny być eleganckie, a zatem klasyczne, skromne, piękne, najwyższej jakości. Realizacja tej zasady powoduje, że zwiększa się asortyment używanej na co dzień biżuterii.

To ma być już nie tylko pierścionek, bransoletka, naszyjnik, kolczyki, broszka, ale również zegarek, okulary, pióro, klamra od paska, elementy torebki, wizytownik, papierośnica, zapalniczka, puderniczka, lusterko, medalion, spinka, grzebyk, a nawet parasol, itd.

Polecamy: Dodatki do ubioru

Jaką role pełni biżuteria

Potrzebna jest obszerna wiedza dotycząca wpływu biżuterii na ostateczny wygląd i wizerunek człowieka. Ten wpływ występuje w kilku perspektywach. Biżuteria może ożywiać kreację lub wprowadzać kolorystyczny dysonans, może nadawać ubiorowi uroczysty, odświętny lub oficjalny charakter.

Biżuteria niweluje fizyczne niedoskonałości lub je uwypukla, wprowadza lub burzy harmonię sylwetki. Może poprzez swoją unikalność nadać wizerunkowi kobiety indywidualny charakter.

Czytaj także: Krawat czy muszka

Zobacz stronę eksperta ww.savoir-vivre.com.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)