Fryzury komunijne z wiankiem to prawdziwy hit od lat. Wianek podkreśla dziewczęcą urodę i możesz go wpleść w każdą fryzurę

Fryzury komunijne z wiankiem to coraz częściej wybierany sposób na uczesanie dziewczynki w tym ważnym dniu. Wianek dodaje lekkości, niewinności, a przy tym mnóstwo uroku. To doskonały towarzysz podczas przyjmowania Eucharystii. Wystarczy założyć go na głowę i każda fryzura zyska uroku. Sprawdź nasze propozycje.
/ 14.04.2023 16:00

Każda dziewczynka chce wyglądać podczas swojej I Komunii Świętej wyjątkowo. Mamy często chcąc pomóc im w spełnieniu tego marzenia, nieco przesadzają z „upiększaniem”, w efekcie czego w kościele pojawia się miniatura panny młodej. Komunijna fryzura dziewczynki powinna pasować do niej i być skromna, wdzięczna, a jednocześnie z klasą.

Fryzury na Komunię z wiankiem to doskonała propozycja na szybkie, eleganckie i pasujące do dziecka uczesanie. Zobacz nasze propozycje na proste i efektowne fryzury dla dziewczynek z wianuszkiem!

Spis treści:

  1. Jaka fryzura do wianka komunijnego?
  2. Z czego zrobić wianek komunijny?
  3. Jak prawidłowo założyć wianek?

Fryzury komunijne z wiankiem: jaka fryzura do wianka komunijnego?

Tak naprawdę wianek możesz wpleść w niemal każdą fryzurę komunijną, zarówno luźno puszczoną, jak i upiętą w luźną formę lub klasyczny kok. Świetnie podkreśla wyprostowane lub zakręcone włosy, a dodatkowo idealnie komponuje się ze spinkami i dodatkami. Nie musisz bać się szaleństw, jeśli fryzura sama w sobie jest prosta i minimalistyczna.

Jeśli stawiasz na bardziej zwięzłe, kreatywne upięcia, lepiej postaw na prosty wianek i wpleć go tak, aby nie dominował ani nie zaburzał całej konstrukcji. Wianek to także świetny dodatek do fryzur komunijnych z warkoczami.

Z czego zrobić wianek komunijny?

Gotowy wianek komunijny możesz kupić albo przygotować samodzielnie ze stelaża. Możesz zrobić go z żywych lub sztucznych kwiatów, a także dodać do niego elementy w formie błyskotek, koralików czy wstążek. Jako stelaż posłuży ci cienki metalowy drucik, plastikowa forma albo opaska na głowę, którą ozdobisz wedle uznania.

Jak prawidłowo założyć wianek do fryzury komunijnej?

Bez względu na to, gdzie chcesz umieścić wianek (klasycznie na czubku głowy, z tyłu upięcia czy w formie opaski), musisz go odpowiednio przymocować, aby podczas całej ceremonii nie zsuwał się, nie haczył o włosy ani nie spadł.

Idealnie do tego sprawdzą się wsuwki, spinki-żabki, a także specjalne miniklamry. Wepnij je tak, aby były jak najmniej widoczne - wybierz transparentne albo mlecznobiałe gadżety.

Czytaj także:
Paznokcie na komunię
W co się ubrać na komunię?
Jak zorganizować komunię?