POLECAMY

Mały przyrost wagi u dziecka

Mój synek urodził się z wagą 2980 g, jak miał 3 miesiące ważył 6 kg.
Mały przyrost wagi u dziecka

Mój synek urodził się z wagą 2980 g, jak miał 3 miesiące ważył 6kg. Teraz ma już 8 miesięcy i waży niecałe 8 kg (7,7). Czy mam się czym niepokoić? Dodam jeszcze, że od 5 miesiąca raczkuje, od 6 chodzi przy meblach i ogólnie jest bardzo ruchliwy.

Agnieszka

Najpierw liczne obliczenia. Przyrost masy ciała powinien być nie mniejszy niż 120 g na tydzień (czyli około 480 g na miesiąc). W pierwszych trzech miesiącach życia przyrosty masy ciała są często znacznie większe i mogą wynosić 800-1200 g/m-c. W następnych miesiącach pierwszego półrocza wynoszą zwykle 400-500 g/m-c. Proszę to sobie spokojnie przeliczyć i myślę, że nie ma powodu do obaw. A poza tym myślę, że pediatra na bilansie zgłosiłby jakieś problemy, gdyby były. Ocenia on wagę i porównuje z siatką centylową.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 lata temu
Ja również mam 8 miesięczne dziecko, synek urodził się z wagą 2550 g, w ciągu pierwszych trzech miesięcy przybierał ładnie ok 1100 g na miesiąc, potem przyrost zmniejszył się, a od grudnia czyli przez 2 ostatnie miesiące przybrał tylko 550 g czyli 270-275 g na miesiąc. W dalszym ciągu karmiony jest piersią, oprócz tego je zupki z mięskiem, kaszki i desery owocowe. W nocy karmię go często co 2 g, nie jest zbyt ruchliwy, nie raczkuje jeszcze, ząbkuje, w ciągu ostatniego miesiąca przeszedł 2 krótkie 2-dniowe wirusówki z biegunkami i wymiotami. Ma podejrzenie alergii na białko mleka krowiego. Dodam, że obecnie waży 7,5 kg. Czy mam się czym martwić?
/7 lat temu
Witam.Moja córka ma pół roku i waży 5,5kg(waga urodzeniowa 2650).Problemy z karmieniem zaczęły się gdy skończyła 3 mce.Do trzeciego miesiąca karmiłam piersią,czasem dostawała bebilon pepti(kolki).Dodam,że moja mała sporo ulewała,i nawet teraz się zdarzy.Następnym mlekiem był nan 1,potem pediatra przepisał humanę z MCT po której miał być większy przyrost wagi.ale rewelacji nie ma.5 tygodni temu ważyła 5200,a dziś ją zważyłam..... i ręce opadają 5500.To co przybierze w ciągu dwóch dni,to potem to zrzuci.Mleka praktycznie nie je ,tylko tyle co przez sen wieczorem(ok 360 ml na dwa karmienia),poza tym zupki ze słoiczków,owoce też słoiczkowe(na jedno posiedzenie pół słoiczka),pije soczki ok 1ooml i herbatkę rumiankową też ok 100 ml na dobę.A poza tym jest ruchliwym dzieckiem i dobrze się rozwija.Tylko ta waga spędza mi sen z powiek .Jeśli ktoś miał podobne problemy to proszę się podzielić.
/9 lat temu
witam..moja 8 miesieczna corka przez miesiac przytyla tylko ok 120g. w jednym tyodniu przytyla ok 90g a w drugim waga spadla o ok 40 g, nastepnie znow przytyla. w sumie w ciagu miesiaca waga tak spadla dwa razy.dodam ze corka ząbkuje i jest bardzo ruchliwa. waga corki to 8,260kg.co to moze oznaczac?
POKAŻ KOMENTARZE (1)