POLECAMY

Zajęcia dla dzieci: gra w szachy

Nie tylko kształci pamięć i umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Zobacz, jakie są inne korzyści nauki gry w szachy!
Zajęcia dla dzieci: gra w szachy fot. Fotolia

Czego uczy gra w szachy?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że umiejętność grania w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Doskonale trenuje jego umysł, co w przyszłości owocuje dobrymi wynikami w nauce. Poza umiejętnością logicznego myślenia, dziecko potrafi przewidywać skutki większości posunięć (także tych życiowych), liczy się z konsekwencjami swoich działań, a do tego jego wyobraźnia przestrzenna jest na zaawansowanym poziomie.

Podsumowując zatem, warto nauczyć dziecko gry w szachy, ponieważ:
  • rozwija jego zdolności poznawcze
  • kształci wyobraźnię
  • uczy logicznego myślenia
  • trenuje cierpliwość
  • uczy pokory i odpowiedzialności za decyzje
  • pomaga zrozumieć, czym jest planowanie działań

Gdzie szukać nauczycieli oraz jaki jest koszt lekcji?

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko rozpoczęło naukę gry w szachy, najpierw zrób research w internecie. Jest tam wiele ogłoszeń wystawianych przez nauczycieli (także studenci dają korepetycje z gry). W zależności od tego, na kogo się zdecydujesz, ceny wynoszą od 25 zł do nawet 70 za pełną godzinę. Gdy zainwestujesz w dobrego trenera, być może w przyszłości twoja pociecha będzie miała szansę wziąć udział w międzynarodowych turniejach szachowych.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
Warto wspomnieć jeszcze o jednej korzyści, wynikającej z gry w szachy. Rozwój dziecka jest oczywiście bardzo ważny, ale szachy przyniosą mu też korzyść w o wiele późniejszym etapie życia, bo jak można przeczytać w tym artykule https://abcporady.pl/wplyw-szachow-na-rozwoj-intelektualny-czlowieka/ , gra w szachy sprawia, że dłużej zachowujemy sprawność intelektualną. Nie tylko zatem pomaga nam rozwinąć intelektualne zdolności we wczesnym etapie życia, ale także zachować je w późnym.