Tablet nie-zabawka – jak rozwinąć kreatywność dziecka za pomocą tabletu?

nastolatki fot. Adobe Stock
Tablet to pewnego rodzaju must-have dzieci. Najmłodsi korzystają z niego do przeglądania stron internetowych, komunikacji ze znajomym, grania, a także nauki. Rodzice za to chcieliby, by tego typu urządzenie rozwijało kreatywność ich latorośli. Czy to możliwe? Jak wybrać tablet, który zmotywuje najmłodszych do rozwoju, przy okazji pozwalając na chwilę relaksu, która przecież jest bardzo istotna?
nastolatki fot. Adobe Stock

Wybór odpowiedniego tabletu nie jest taki oczywisty. Dobry sprzęt powinien być przede wszystkim narzędziem, które rozwinie kreatywność oraz w odpowiedni sposób wesprze w nauce. Jak?

Jednym z podstawowych założeń psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży jest nauka przez zabawę. Gdy te dwa, pozornie sprzeczne elementy połączymy w całość, możemy uzyskać niesamowity efekt. Bo czy może być coś lepszego niż pasja, która staje się synonimem rozwoju, a w późniejszych latach np. pracą?

Szukając tabletu, który wesprze rozwój kreatywności, warto wybrać urządzenie wszechstronne, o doskonałych parametrach, dużym ekranie, a także wytrzymałej konstrukcji. Gdzie takiego szukać? Doskonałym przykładem jest nowość na rynku – tablet HUAWEI MatePad 11.5"S, który dzięki matowemu ekranowi umożliwia korzystanie wszędzie, gdzie tylko chcesz. Urządzenie rozwinie zmysł artystyczny i przy okazji pozwoli na zasłużony wypoczynek.

 

Twórz, kiedy chcesz, gdzie chcesz i jak chcesz

Jeśli masz w domu małego artystę i chcesz mu pomóc w rozwoju pasji, to daj mu przestrzeń na bycie sobą, wyrażanie emocji i twórczość, gdziekolwiek się znajduje. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy w głowie twojego dziecka pojawi się nieszablonowy pomysł, warty zapisania lub nawet realizacji. Poręczny tablet sprawdzi się idealnie. Urządzenie HUAWEI MatePad 11.5"S ma w zestawie specjalny rysik, który umożliwia precyzyjne pisanie i rysowanie. Dodatkowo matowy ekran sprawi, że dziecko będzie miało wrażenie, że tworzy na kartce papieru. Nieważne, czy będzie w pokoju, w szkole, parku, na słonecznej plaży, czy w górach. W przypadku matowego ekranu światło nie będzie przeszkadzało. Efekt? Twoje dziecko może tworzyć, kiedy tylko chce… a w zasadzie – kiedy wena pozwoli.

Inspiruj i daj się zainspirować

Młodzież nie tylko przegląda media społecznościowe, ale również je tworzy. Wrzucanie zdjęć, montowanie rolek, tworzenie zaskakujących kolaży czy animacji to dla wielu starszych dzieci codzienność. Młodzi kreują treny, jednocześnie ucząc się nowych umiejętności, takich jak fotografia, edycja i praca z filmem. Warto rozwijać tę pasję, jednocześnie tłumacząc, że balans pomiędzy życiem realnym, a tym wykreowanym w social mediach jest bardzo ważny. Dobrym wsparciem będzie wygodny tablet - HUAWEI MatePad 11.5"S z rysikiem, matowym ekranem i mnóstwem przydatnych aplikacji. Pomoże w rozwoju pasji, pobudzając kreatywność. 
 

fot. Content Studio
 

Włącz tryb relaks i daj się ponieść… kreatywności

Czasem zarówno dorosły, jak i dziecko potrzebuje odpowiedniej motywacji. Sam tablet może nie wystarczyć do tego, by mały artysta obudził w sobie kreatywność i przede wszystkim chęć do tworzenia. A gdyby tak podsunąć mu nowoczesną, ciekawą i wciągającą aplikację? Najmłodsi to gadżeciarze, a wszelkiego rodzaju apki są ich codziennością. W tablecie HUAWEI MatePad 11.5"S znajdziemy autorską aplikację GoPaint do malowania, rysowania i tworzenia projektów graficznych. Samo narzędzie jest proste i intuicyjne. Ale przede wszystkim otwiera nowe możliwości, rozwija pasje, daje swobodę w działaniu.

Wspiera też w nauce. Umożliwia nie tylko proste tworzenie notatek, ale i dzielenie się nimi z przyjaciółmi z klasy czy uczelni. Tablet Huawei pozwala na korzystanie z wielu funkcji, które znamy z klasycznych zeszytów w formie papierowej. Zakreślanie czy rysowanie kształtów jak w zeszycie? Proszę bardzo! Dodatkowo urządzenie współpracuje z magnetyczną klawiaturą HUAWEI Smart Magnetic Keyboard, co sprawia, że notowanie jest bajecznie proste i szybkie.

Czas na zasłużony relaks!

Nie samą nauką czy rozwojem żyją najmłodsi. Pozwólmy dzieciom być dziećmi. Nie nakładajmy na nie zbyt wiele, nie projektujmy swojej wizji. Pozwalajmy za to na odpoczynek i mądre zarządzenie własnym czasem. To zaprocentuje w przyszłości, bo dziecko, które szanuje swój czas i rozumie potrzebę odpoczynku, wyrasta na dorosłego, który umie znaleźć balans między życiem zawodowym a prywatnym – między pracą a relaksem.

Tutaj z pomocą również przychodzi HUAWEI MatePad 11.5"S. Tablet wyposażono w czterogłośnikowy system audio. Efekt? Wystarczy włączyć ulubioną playlistę i swój własny tryb reset. Doskonałą jakoś dźwięku pokocha każdy miłośnik muzyki.


fot. Content Studio 

Rodzicu, tak, to dobry i bezpieczny zakup

Wielu rodziców ma obawy, że urządzenia elektroniczne spowodują kłopoty ze wzrokiem dziecka. Na szczęście ekran tabletu HUAWEI chroni oczy, ograniczając emisję szkodliwego, niebieskiego światła oraz eliminując migotanie. Teraz rozwój kreatywnej pasji nie ma już żadnych granic. Sky is the limit.

A co z wytrzymałością? Zarówno rodzicom, jak i dzieciom zdarzają się upadki. Zarówno w sferze kreatywności, jak i tej codziennej – fizycznej. Wielu rodziców, wybierając tablet dla dziecka, szuka urządzenia ekstremalnie wytrzymałego. Tablet HUAWEI posiada jednolitą, aluminiowa konstrukcję, co sprawia, że jest odporny na uszkodzenia.

Dodatkowo urządzenie występuje też w dwóch ultramodnych kolorach: szarym i fioletowym, z eleganckim, matowym wykończeniem.

 

Swoboda bycia sobą, wyrażania swojej twórczości oraz inspirowania się nowoczesną technologią jeszcze nigdy nie była tak blisko! Pozwól swojemu dziecku tworzyć, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, kształtować osobowość i iść z duchem czasu.

 

Materiał promocyjny marki Huawei. 

Tagi: huawei