POLECAMY

Jak przygotować Halloween po polsku?

Cukierek albo psikus! Podpowiadamy, jak zorganizować niezapomnianą, dziecięcą zabawę na Halloween.
Jak przygotować Halloween po polsku? fot. Fotolia
Halloween to święto horroru. Duchy, zjawy, zombie i nietoperze rządzą tego dnia. Zobacz, jak przygotować zabawy na ten jedyny w swoim rodzaju dzień!

Jak zrobić lampiony z dyni na halloween?

Ścinamy czubek nożem, wydrążamy miąższ i wycinamy ostrym nożykiem w pustej dyni otwory przypominające buzię – oczy, nos, usta. Do środka wkładamy świeczkę lub znicz. Niech dziecko narysuje, w jaki sposób chce byś wycięła powłokę dyni. Lepiej, by z nożem i ogniem nie miało do czynienia!

Jakie dodatki do domu?

W specjalnych sklepach z artykułami imprezowymi dostępne są różne elementy dekoracyjne związane z Halloween. Dyniowe talerzyki, rurki do napojów, serwetki, obrusy, girlandy - wszystko to z motywem przewodnim dyni lub duchów, wampirów czy nietoperzy. Przystrójcie więc razem z dzieckiem kącik, w którym głównym elementem będzie dyniowy potwór. To będzie kącik zabaw dla maluchów!

Zabawy na halloween - zbiór najlepszych propozycji!

Hitem są różnorodne zabawy plastyczne – malowanie duchów, dyni, stworków, wróżek i nietoperzy. Możecie wcześniej poprosić też dzieci o przygotowanie piosenek i wierszyków powiązanych z Halloween, a także pobawić się w upiorny teatrzyk. Dzieci mogą się wcielać w różne role, w zależności od tego, za co są przebrane.

Z kolei bardziej tradycyjnie, naśladując naszych sąsiadów zza Oceanu, możemy pobawić się w łapanie jabłek polegające na łowieniu owoców za pomocą ząbków z miseczki wypełnionej po brzegi wodą. Inna popularna zabawa, to zjadanie wiszących na nitkach ciasteczek lub owoców. Możesz przymocować je do żyrandola lub karnisza.

No i ostatnią - najbardziej znaną tradycją - jest zbieranie cukierków od sąsiadów! Pamiętaj, by wcześniej powiadomić ich o planowanej imprezie. Dzięki temu przygotują się do niej i kupią cukierki. To bardzo ważne, bowiem tradycja odwiedzania sąsiadów nie jest w Polsce aż tak popularna, jak w USA.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Ja na Halloween polecam świetną grę - opowiadanie w której wpływamy na losy bohaterów. Sam decydujesz gdzie i jak znajomi spędzą Halloween. Uśmiałam się do łez! Wpisz w wyszukiwarkę: avatargdl co by było gdyby
/4 lata temu
Ja wolę świętować Wszystkich Świętych. Celebracja życia wiecznego w niebie a nie śmierci w otchłani piekielnej.
/4 lata temu
dokładnie tak, w tamtym roku wprowadziliśmy się do nowego mieszkania ( zamknięte osiedle na którym średnia cudzoziemców i mieszanych małżeństw jest wyższa niż jest to w tradycyjnych blokach) jakież było moje zdziwienie gdy zaczeło sie pukanie do drzwi i dzwonienie, a tam wymalowane dzieciaki i cukierek albo psikus - nie byłam przygotowana oddałam wszystko co miałam słodkiego w domu... dzieciaki chyba sie ucieszyły bo zamiast cukierka dostawały całą bombonierkę, czekoladę albo opakowanie ptasiego mleczka, w tym roku juz tak dobrze nie będzie - bo nauczona doświadczeniem pamiętam i już kupiłam jakieś slodkie drobiazgi ale zastanawiam się czy " na przekór" tradycji nie dorzucić owoców? np. mandarynek, jabłek - bo od tamtego roku moje poglądy na życie i jedzenie bardzo sie zmieniły i teraz króluje zdrowa zywnośc