Wakacyjna apteczka dla dziecka fot. Fotolia

Wakacyjna apteczka dla dziecka

Sprawdź, co zabrać na wyjazd z dzieckiem, żeby w razie zdrowotnej awarii mieć pod ręką najpotrzebniejsze medykamenty.
/ 03.09.2015 13:52
Wakacyjna apteczka dla dziecka fot. Fotolia

Nikt nie zakłada, że podczas urlopu jego dziecko się przeziębi, skaleczy albo zacznie gorączkować. Niestety, często właśnie tak się dzieje. Zanim uda nam się dotrzeć do lekarza, trzeba pomóc malcowi posiłkując się dobrze wyposażoną apteczką. Co powinno się w niej znaleźć?

Na katar

Spakuj do torby spray nawilżający do oczyszczania noska, np. Marimer, oraz krople powodujące obkurczenie błony śluzowej nosa i zmniejszające ilość wydzieliny, np. Nasivin Soft.

Środki opatrunkowe

Potrzebne mogą być jałowe gaziki, bandaż zwykły i elastyczny, plaster bez opatrunku, plastryzopatrunkiem (kolorowe najlepiej osuszają łzy) oraz jednorazowe gaziki dezynfekujące w saszetkach lub Octenisept w sprayu (też do dezynfekcji).

Na ugryzienia owadów

Przyda się preparat łagodzący świąd i zmniejszający opuchliznę, np. Fenistil i wapno rozpuszczalne lub w syropie, które można podać dziecku do picia.

Na oparzenia i odparzenia

Nawet posmarowana kremem z filtrem skóra może ulec poparzeniu. Wówczas ulgę przyniesie preparat chłodzący w piance, np. Pantenol albo jałowy opatrunek hydrożelowy, np. Aqua-Gel. Gojenie odparzonej skóry złagodzi Bepanthen lub Alantan Plus.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)