POLECAMY

Oryginalne pisanki

Zastanawiasz się, jak ozdobić jajka? Oto kilka pomysłów, których efekt będzie zniewalający, a który osiągniesz razem ze swoim smykiem.
Oryginalne pisanki
W guziczki
Wydmuszki pomalujcie pastelowymi cieniami do powiek w kremie. Następnie naklejcie na nie (np. pistoletem do klejenia na gorąco) pasujące kolorystycznie guziczki zakupione w pasmanterii, o najróżniejszych kształtach, kolorach i wielkościach.

Pasujące do świątecznej zastawy
Wydmuszkę połóż na kieliszku do jaj. Narysuj flamastrem ornamenty podobne do tych zdobiących skandynawską ceramikę lub tą z Cepelii. Powieś pisankę na wstążce.

Jak wydzieranka
Pomaluj wydmuszki farbkami do jaj. Dwie czyste wydmuszki pokrusz. Pomagając sobie pęsetą, oklejcie wydmuszki skorupkami. Używaj kleju typu kropelka.

Pisanki jak złoto
Delikatnie oblej pisanki klejem i obsyp brokatem z każdej strony. Najlepiej prezentuje się jego złoty kolor, bowiem jest najbardziej zbliżony do barwy skorupki jajka.

Kolory krepiny
Zamocz w wodzie krepinę w wybranym kolorze. Następnie owiń nią jajko z każdej strony (może być pogięta). Pozostaw do wyschnięcia. Dzięki temu skórka jajka zabarwi się, a powierzchnia wzorów będzie nierówna.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)