rodzina, przygotowania do świąt

Magia Świąt

Pamiętasz, jak będąc dzieckiem, stroiłaś z rodzicami choinkę, lukrowałaś pierniki i z niecierpliwością wypatrywałaś pierwszej gwiazdki? Spraw, by i twój maluch także chłonął wyjątkową atmosferę świąt.
/ 15.12.2009 10:52
rodzina, przygotowania do świąt

Opowiedz dziecku historie o stajence, w której narodził się Jezus, o pastuszkach i Trzech Królach, którzy przybyli z odległych krain, aby złożyć Dzieciątku pokłon. Maluch będzie oczarowany tajemniczymi opowieściami!

Angażuj malca do pomocy w świątecznych przygotowaniach.
Twój przedszkolak może zająć się np. klejeniem łańcucha z kolorowego papieru, obieraniem migdałów czy układaniem zabawek na półkach. Będzie się puszyć z dumny, że wspiera mamę w domowych pracach. Chwile przy nich spędzone zapamięta jako jedne z najmilszych w życiu.

Razem ułóżcie tekst świątecznych życzeń, które zamierzacie wysłać ciociom i wujkom. A przy okazji opowiedz dziecku, jak wyglądały święta w twoim rodzinnym domu. Co na Wigilię szykowała babcia, kto ubierał choinkę, co przynosił ci św. Mikołaj. Takie wspomnienia są dla dzieci fascynujące!

Staraj się być wyrozumiała dla podekscytowanego malca. Nie przesadzaj z zakazami, strofowaniem, znajdź czas na pieszczoty. To bardzo ważne w te niezwykłe dni. Inaczej wspaniały nastrój szybko się ulotni, a rezultatem ciągłego upominania będzie płacz.

O wigilijnych zwyczajach porozmawiaj na forum polki.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/26.12.2009 10:20
Wiecie, książka Mikołajek. wydana przez Naszą Księgarnię, to był jednak fantastyczny pomysł na prezent! :)
/20.12.2009 17:57
najlepiej razem z malcem ulepić śniegowego bałwanka i ładnie go przystroić - mówię wam, magia świąt murowana!
/20.12.2009 14:10
a ja nie cierpię świąt!!
POKAŻ KOMENTARZE (2)