Jak znaleźć dobrego homeopatę dla dziecka?

Chcesz wspomóc leczenie dziecka homeopatią, ale nie wiesz, jak dotrzeć do dobrego specjalisty? Z nami ci się uda!
Lekarz homeopata dla dziecka - jak znaleźć fot. Fotolia
Chciałabyś wspomóc tradycyjne leczenie dziecka metodą homeopatii? Zastanawiasz się, jak znaleźć dobrego homeopatę? Powinnaś wiedzieć, że w Polsce w odróżnieniu od wielu innych krajów europejskich, nie ma specjalizacji ani umiejętności lekarskiej z homeopatii.

Lekarze chcący poszerzyć swoją wiedzę medyczną, zdobywają umiejętności niezbędne do praktykowania metody homeopatycznej na kursach doszkalających organizowanych przez min. francuską szkołę homeopatii CEDH, regionalne homeopatyczne stowarzyszenia lekarskie, Polskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej czy na otwartych przed kilkoma latami studiach podyplomowych:" Homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji" na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Dobrym i rzetelnym źródłem znalezienia lekarza stosującego metodę homeopatyczna jest biuro Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej, gdzie  można uzyskać informacje kontaktowe do lekarzy.


Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przeczytaj:


Autorka jest dziennikarką "Poradnika domowego".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Gdzie znaleźć dobrego homeopatę? Na targu! Tam są warzywa, owoce, przyprawy. I kosztują grosze w porównaniu z pewnym granulowanym cukrem za kilkadziesiąt złotych pewnej firmy, która nachalnie się na tym portalu reklamuje.
/4 lata temu
żaden szanujący się lekarz nie przepisze leków homeopatycznych, czyli chyba najdroższej wody świata z cukrem. Poczytajcie np. o Oscillococcinum - najpopularniejszym leku homeopatycznym. Roczny światowy zapas tego "leku" robi się z jednej kaczki, czyli przy odrobinie szczęścia w kupionej w aptece butelce znajdzie się jeden atom z tej kaczki, reszta to woda i cukier. Skuteczność leczenia identyczna jak placebo. Sami lekarze homeopaci bawią się w szamanów - w moim mieście, Krośnie, lekarka stawia diagnozy przy pomocy wahadełka.