POLECAMY

Czy wiesz jak nauczyć dziecko pić z kubka?

Im wcześniej dziecko nauczy się pić z kubka tym lepiej. Starsze dzieci, przyzwyczajone do picia z butelki, mogą stawiać silny opór jeśli zaczniemy nakłaniać je do korzystania z kubka.

Nie ma określonego wieku, od którego maluch może zacząć używać do picia kubka. Warunek jest taki, że dziecko musi posiadać umiejętność pewnego siedzenia zanim podamy mu picie w kubku. Najbezpieczniej będzie posadzić dziecko na swoich kolanach lub w foteliku.

Kubek, od którego zaczniecie naukę musi być przede wszystkim bezpieczny. Oznacza to, że powinien być nietłukący i stabilny. Na początek najlepszy będzie kubek z grubego plastiku, ale nie zwykły jednorazowy kubeczek, bo taki prawdopodobnie posłuży do „zabawy w zgniatanie”.

Wypróbuj różne kubki i zobacz, który najbardziej odpowiada twojemu dziecku. Z jednym, dwoma uchwytami, a może bez nich.

W początkach nauki niezbędny będzie duży, wodoodporny śliniak dla twojego dziecka. Picie na pewno będzie rozlewane, ale to naturalny etap nauki.

Zacznij od podawania dziecku w kubku wody, ale bierz pod uwagę jego preferencje. Pamiętaj, że mleko krowie możesz wprowadzić dopiero po pierwszym roku życia, wcześniej wybieraj własne, odciągnięte mleko lub mieszanki.

Na początku niech maluch pije powoli, nalewaj mu do ust kilka kropel napoju, odsuwaj kubek i poczekaj aż przełknie.

Jeżeli dziecko wydaje się niegotowe do nauki picia z kubka i stanowczo odmawia, odłóż próby na inny moment, za jakiś czas.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)