POLECAMY

Beniamin - kontrola rodzicielska w Internecie

Beniamin to polski program umożliwiający administratorowi (np. rodzic) określenie funkcjonalności aplikacji internetowych. Dzięki niemu możemy dokładnie określić w jakich granicach będą mogli poruszać się użytkownicy. Zdefiniować możemy przeglądarki internetowe, komunikatory, skrzynki e-mailowe czy programy P2P.
Beniamin - kontrola rodzicielska w Internecie

Program pozwala również na elastyczne definiowanie blokowanych treści, monitorowanie stron odwiedzanych przez użytkownika oraz ustalanie dopuszczalnego czasu dostępu do sieci.

Główną zaletą aplikacji jest to iż możemy zablokować dostęp do stron o tematyce erotycznej i pornograficznej. Dzięki definicjom słownikowym szybko zdefiniujemy własne kryteria blokowania ( wyłączenie zabronionych słów np. przekleństw).

Aby usprawnić kontrolę, program pozwala na tworzenie  białych i czarnych list - czyli list stron, które pociecha może oglądać oraz stron, których dziecko nie uruchomi.

Najnowsza wersja programu wyposażona jest również w szereg funkcji dodatkowych -  istnieje możliwość osobnych konfiguracji dla różnych użytkowników w Windows. Rozbudowane zostały opcje regulacji systemowych jak np. blokowanie nagrywania płyt CD, korzystania z USB. Choć ilość opcji może przerazić początkujących użytkowników komputerów, program jest łatwy i przyjemny w obsłudze.

Nowy interfejs użytkownika przypadnie do gustu wszystkim lubiącym prostą konfigurację (dosłownie kilka kliknięć), a w razie problemów czeka na nas sprawna pomoc techniczna dla zarejestrowanych użytkowników Beniamina.

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
W kwestii kontroli rodzicielskiej. Sam korzystłem z programu Windows Time Control gdyż mój syn był uzależniony od komputera. Program pomógł, co ciekawe. Ograniczył czas użytkowania sprzętu.
/8 lat temu
myślę, że warto zainstalować