Jak zrobić popcorn - przepis video Kasi Bukowskiej

Jak zrobić popcorn? To wbrew pozorom naprawdę proste! Skorzystaj z pomysłu Kasi!
Weronika Kwaśniak / 02.02.2017 05:45

Jak zrobić popcorn? Ten domowy będzie jeszcze pyszniejszy niż taki z mikrofalówki lub kupiony w kinie! Potrzebujesz tylko 3 składników, aby cieszyć się smakiem apetycznego, domowego popcornu. Możesz też dodać do niego ulubione przyprawy. Jeśli skorzystasz ze sposobu Kasi Bukowskiej, z pewnością wszystkie ziarna się otworzą, a żadne z nich się nie przypali.

Składniki na domowy popcorn to:

  • 1/2 szklanki ziaren kukurydzy,
  • 3 łyżki oleju rzepakowego albo kokosowego,
  • 1 łyżka masła,
  • sól.

Jeśli lubisz nietypowe połączenia smakowe, dodaj też cynamon lub pieprz kajeński. Potrzebujesz dużego garnka o grubym dnie. Wlej do niego cały olej i zaczekaj, aż będzie mocno rozgrzany. Testowo wsyp 2-3 ziarenka kukurydzy - gdy pękną, oznacza to że temperatura tłuszczu jest odpowiednia.

Ile kalorii ma popcorn?

Wtedy zdejmij garnek z płomienia i wsyp na rozgrzany olej wszystkie ziarna. Porusz naczyniem w ten sposób, aby wszystkie leżały w jednej warstwie. Od razu przykryj garnek i policz do 30-tu. Przestaw naczynie na panik, uchyl pokrywkę i czekaj, aż ziarna będą pękać. W międzyczasie możesz poruszać garnkiem. Kiedy przestaniesz słyszeć dźwięk strzelającej kukurydzy, natychmiast zdejmij popcorn z palnika.

Dodaj teraz łyżkę masła, sól i ulubione przyprawy. Garnek ponownie przykryj i potrząsając, rozprowadź dodatkowe składniki wewnątrz. Domowy popcorn na pewno się nie przypali, a wszystkie ziarenka z pewnością się otworzą! A kiedy masz już popcorn... Obejrzyj dobry film ;-) Oto wybór komedii romantycznych według redakcji Polki.pl!