WOW! Latte art, czyli tworzenie pięknych wzorków na kawie

Dowiedz się więcej!


Zgłębiając temat latte art, warto poznać kilka trików, z których korzystają bariści podczas przygotowania produktów i samego malowania mlecznych obrazów.
W świadomości wielu kawowych laików i początkujących baristów, charakterystyczny dźwięk obstukiwanego o blat dzbanka ze spienionym mlekiem, to tylko typowy kawiarniany gwar. W praktyce, to znana sztuczka, która ułatwia proces przygotowania idealnego mleka - dzięki temu mleko pozostaje gładkie, a na jego powierzchni nie znajdzie się ani jeden pęcherzyk powietrza.
Jedynie prawdziwi "magicy" - legendy sztuki latte art są w stanie pozwolić sobie na pominięcie tego elementu, gdyż ich umiejętności spieniania mleka są na tyle zaawansowane, że obstukiwanie dzbanka staje się zbędne.

Na jakiej kawie można tworzyć wzorki?

Dodatkowo, częstym błędem jest przeświadczenie, że mleczne mini arcydzieła można z łatwością tworzyć na każdej kawie. Nic bardziej mylnego - najpiękniejsze, najbardziej precyzyjne i o idealnym kontraście obrazy powstają właśnie na cremie, czyli najsłodszej warstwie espresso, która powstaje przez 5 sekund parzenia kawy. Intensywna w smaku złocista piana jest najlepszym płótnem dla mlecznych dzieł sztuki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)