Niebywała zaleta tych ciastek jest łatwość ich wykonania i długi termin przydatności do spożycia - szczelnie zamknięte mogą leżakować w suchym pojemniku nawet przez miesiąc.
Co będzie potrzebne
Migdały - całe, blanszowane, czyli pozbawione brązowej skórki, cukier, jaja - lekko rozkłócone, woda, kwiat pomarańczy i cukier puder.
Przygotowanie
Jak już wspomniałam przygotowanie jest niezwykle proste - musisz tylko mieć pod ręką malakser, drewnianą łyżkę, wałek, miskę i rondelek do przygotowania syropu. Najpierw rozdrobnij migdały w malakserze, muszą być bardzo drobno posiekane. Przełóż je do miski i w sam środek migdałów wlej lekko rozkłócone jajko. Składniki wymieszaj drewnianą łyżką, aż uzyskasz jednolita masę. Przełóż ciasto na stolnicę, podziel na cztery części i kolejno każda z nich wyrabiaj rękoma dodając po trochu mąki. Każda część kolejno rozwałkuj i wycinaj z ciasta romb, kwadraty lub kola - w zależności od upodobań. Ciastka układaj na blasze i wstawiaj do nagrzanego piekarnika na 15 - 20 minut, żeby ciasto się zrumieniło. Przygotuj teraz syrop. W rondelku, w gotującej się wodzie rozpuść cukier, syrop gotuj przez 10 - 15 minut, a potem odstaw do wystygnięcia.
Dodaj też kwiat pomarańczy, by migdałowy aromat ciasteczek wzbogacić zapachem pomarańczy.
Teraz już tylko pozostaje udekorować ciasteczka. Zmocz je najpierw w syropie, potem posyp cukrem pudrem i odstaw na stojak - talerz lub inne naczynie, by ciastka miały szanse wyschnąć.
Polecamy: Jak smakują algierskie łakocie?
Małe zmiany
Jeśli chcesz możesz urozmaici ciasteczka dodając do migdałowej masy skórkę z cytryny, jeśli zaś masz kłopot ze zdobyciem kwiatu pomarańczy - do syropu dodaj skórkę cytrynową lub pomarańczową.
Czytaj także: Jakie są potrawy świąteczne potrawy algierskie?