W porównaniu z Polską może jedynie ten ostatni posiłek będzie bardziej obfity.
Śniadanie
Śniadanie w stylu tunezyjskim nie jest zbyt obfite. Najczęściej jest nim bagietka lub inny rodzaj pieczywa maczany w oliwie lub sosie. Do picia herbata, świeży sok lub kawa.
Lunch i obiad
W czasie tych posiłków można skosztować prawdziwie tunezyjskich specjałów i kuchni regionalnej. Potrawy będą z pewnością zawierały mięso, pikantne przyprawy, a w ich jedzeniu będzie pomagał kawałek pieczywa. Będzie to również okazja do skosztowania tunezyjskich gęstych i sycących zup, które najlepiej smakują w chłodniejsze dni. Nie obędzie się również bez potraw zawierających kaszkę kuskus. Dla zaostrzenia apetytu można spróbować tunezyjskiego piwa jednej z dwóch marek: Celtia lub Stella. Należy jednak pamiętać, że afiszowanie się z kuflem piwa na ulicach Tunezji jest źle widziane, a wprost niedopuszczalne w wykonaniu kobiet.
Posiłki popija się tu herbatą, kawą, miętą, sokiem przed chwila wyciśniętym z owoców. Oprócz piwa można raczyć się likierem daktylowym, wódką wytwarzaną z fig lub produkowaną na potrzeby turystów "czysta' wódką.
Polecamy: Tunezyjskie zupy i sałatki
Desery
Nie wolno zapominać, że Tunezyjczycy są łasuchami i uwielbiają słodkie przysmaki. Wśród nich spotkać można przysadzoną na słodko z owocami kaszkę kuskus, różnego rodzaju ciasteczka i desery. Wiele z nich ma wspaniałe aromaty wanilii, migdałów, orzechów. Warto też wspomnieć o niezwykłych dżemach tunezyjskich, które powstają z owoców dojrzałych w palącym słońcu, a nie zamkniętych w pojemnikach transportujących je do Europy.
Takie dżemy mają niepowtarzalny smak i aromat - dlatego warto zabrać je jako pamiątkę po upalnych wakacjach.
Czytaj także: Tunezyjskie słodkości