Jak podziękować komuś za współpracę? Wyślij tekst z humorem lub oficjalne i spraw klientowi lub współpracownikowi radość

podziękowania za współpracę fot. Adobe Stock, JD8
Podziękowanie za współprace może być bardzo oficjalne albo przekazane z humorem. Możesz wykorzystać klasyczną formę maila albo przekazać drobny upominek w postaci kartki z podziękowaniem, gadżetu firmowego albo tabliczki czekolady. Pamiętaj, aby do takiego prezentu dołączyć krótki liścik z podziękowaniem.
/ 11.04.2023 05:42
podziękowania za współpracę fot. Adobe Stock, JD8

Jak podziękować za współpracę po zakończonym projekcie w pracy? W zależności od tego, jaka relacja łączy cię z osobą, z którą współpracujesz, możesz pozwolić sobie na mniej lub bardziej oficjalne podziękowania, czasem nawet z dozą humoru. Zobacz te pomysły na kreatywne podziękowanie za współpracę.

Spis treści:

  1. Oficjalne podziękowania za współpracę
  2. Podziękowania za współpracę z humorem
  3. Podziękowanie za współpracę: tekst
  4. Podziękowanie za współpracę: prezent

Oficjalne podziękowania za współpracę

Bardziej poważne, oficjalne podziękowanie za współpracę zwykle przekazuje się osobom o wyższym statusie zawodowym albo klientom i współpracownikom, z którymi łączy nas neutralna relacja. Takie podziękowanie sprawdzi się także w przypadku osoby, która kończy karierę w danej firmie i zaczyna nową zawodową drogę.

Aby oficjalnie i elegancko podziękować za współpracę, możesz napisać maila albo przekazać podziękowania osobiście. Dobrym pomysłem będzie także wysłanie podziękowań w formie kartki albo grafiki. Najbardziej oficjalne podziękowania często przekazywane są na ogólnym spotkaniu całego zespołu. To dla klienta czy współpracownika zawsze bardzo miły moment, który nie tylko sprawia radość, ale także zachęca do ponownego podjęcia współpracy.

Jeśli chcesz podziękować osobie, która kończy karierę w danej firmie, również możesz zrobić to na oficjalnym spotkaniu albo mailowo. Świetnie sprawdzi się także kartka z podpisami wszystkich pracowników.

podziękowanie za współpracę tekst

fot. Podziękowanie za współpracę/Adobe Stock, GalakticDreamer

Podziękowanie za współpracę z humorem

Jeśli z danym pracownikiem, klientem czy osobą jakkolwiek zaangażowaną w dany projekt łączy cię nieco luźniejsza relacja i w codziennej komunikacji pozwalacie sobie na drobne żarty albo luźny small talk, możesz pokusić się o przekazanie podziękowań z humorem.

Możesz napisać coś zabawnego albo stworzyć personalizowane podziękowania, w których wyrazisz nadzieję, że to nie koniec waszej relacji zawodowej. Świetnym pomysłem jest także przygotowanie kreatywnej grafiki albo "dyplomu", na którym napiszesz zabawne podziękowania. Dodaj także oryginalne, śmieszne hasło, np. "gratuluję, że z nami wytrzymałeś!".

Tego typu podziękowanie na pewno wywoła na twarzy odbiorcy uśmiech i zachęci go do podtrzymania zawodowej relacji i pracy nad kolejnymi wspólnymi projektami. Niemal wszystkie branże są oparte na ludziach i wzajemnej relacji między nimi, warto więc o nią dbać.

Podziękowanie za współpracę: tekst

Co napisać w oficjalnym lub luźniejszym podziękowaniu za współpracę? W zależności od tego, czego dotyczył projekt, możesz pozwolić sobie na personalizację, ale przede wszystkim wyraź w podziękowaniu nadzieję na kolejną tak owocną współpracę.

Klasyczne podziękowania za współpracę:

Serdecznie dziękuję za poświęcony czas, Twoje/Pana/Pani zaangażowanie w projekt oraz doskonałe efekty. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli znów okazję pracować nad kolejnym ciekawym projektem. Do zobaczenia! Z wyrazami szacunku...

Pani/Panie [...], w imieniu całego zespołu pragnę serdecznie podziękować za współpracę. Był to czas ciekawych wyzwań, zdobywania doświadczenia oraz cennych wskazówek na przyszłość. Głęboko wierzę, że to nie ostatnia nasza współpraca i że pozostaniemy w kontakcie. Z wyrazami szacunku...

Luźne podziękowania za współpracę:

Drogi [...], serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas i owocną współpracę. Mam nadzieję, że to nie ostatni nasz wspólny projekt. Powodzenia w kolejnych zawodowych wyzwaniach i udanego wypoczynku w [...]

Gratuluję fantastycznego projektu i dziękuję za współpracę! To były bardzo ciekawe tygodnie pełne wrażeń. Jesteśmy w kontakcie - jeśli pojawi się jakikolwiek nowy projekt, pisz do nas śmiało!

podziękowania za współpracę z humorem

fot. Jak podziękować za współpracę/Adobe Stock, fizkes

Podziękowanie za współpracę: prezent

Czasem warto nie tylko podziękować słownie, ale dorzucić także drobny upominek. Pamiętaj, że nie powinno to być nic kosztownego, aby uniknąć nieprzyjemnych konotacji łapówkowych. Zamiast tego postaw na bukiet kwiatów z personalizowanym liścikiem albo coś słodkiego. Świetnie sprawdzi się także firmowy gadżet na pamiątkę.

Świetnie sprawdzi się także kartka (np. w formacie A4) z podpisami wszystkich współpracowników oraz motywacyjnym cytatem, zachęcającym do ponownej współpracy. Zamiast kartki możesz wybrać grafikę oprawioną w ramkę albo wspólne zdjęcie. Wszystko zależy tak naprawdę od stopnia relacji między współpracownikami.

Taki prezent z pewnością ucieszy także osobę, która odchodzi z pracy. Kartka lub grafika z podpisami pracowników będzie przywoływać miłe wspomnienia i będzie ciekawym potwierdzeniem, jednego z ważniejszych etapów życia (szczególnie, jeśli dana osoba spędziła w firmie kilka lub kilkanaście lat).

Czytaj także:
Jak odpowiedzieć na "miłego dnia"?
Podziękowania za życzenia
Podziękowania za życzenia na Facebooku
 

Redakcja poleca

REKLAMA