Holy Wins zamiast Halloween

Holy Wins to katolicka alternatywa dla Halloween. Co sądzicie o takim świętowaniu Wigilii Wszystkich Świętych?

Holy Wins to katolicka alternatywa dla Halloween. Co sądzicie o takim świętowaniu Wigilii Wszystkich Świętych?

Holy Wins zamiast Halloween

Kolaż: Polki.pl / fot. Fotolia

„Holy Wins” tłumaczone jako „Święty Zwycięża” to katolicka odpowiedź na Halloween. Według Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski to propozycja zapoznawania dzieci z życiem i przykładem ludzi świętych wyniesionych na ołtarze (np. św. Jana Pawła II).

Holy Wins ma promować radość, piękno, dobroć i życie, a nie strach, brzydotę, zło i śmierć. Według środowisk katolickich, Halloween to zwyczaj pogański, który opiera się na symbolice śmierci, magii, a przez zabawy w duchy, wampiry i diabły, oswaja z okultyzmem. Zamiast promować zło, ludzie wierzący powinni czuć się zobowiązani do głoszenia Dobrej Nowiny i prawdy o życiu wiecznym.

W związku z tym w Polsce coraz częściej organizuje się bale lub pochody wszystkich świętych. Dzieci, młodzież o dorośli przebierają się za ludzi wyniesionych na ołtarze, niosą flagi z wizerunkami świętych i zapalone świece, śpiewają radosne pieśni, a także modlą się o życie wieczne dla osób zmarłych.

Co sądzicie o takim świętowaniu Wigilii Wszystkich Świętych? Wolicie stawiać na świętych czy wampiry?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/20.10.2016 07:14
Halo wins dobry pomysł ale bez wigili jakiejś oszaleli czy co Powino byc halo wins przebieranki za świętych w szkole a potem chodzenie w nocy po cukiery ale zero wigili w ten dzien poszaleli i zamjast dyni wystawianie przed dom figureg świętych i zapalanie świec żeby nudy nie było
/31.10.2014 13:43
Najpierw Dziady, potem Halloween, teraz Holy Win. Czy zmarli w ogóle chcieliby jakichkolwiek happeningów? Moim zdaniem chcą tylko spoczywać w spokoju.