prezent na dzień chlopaka

Prezent na Dzień Chłopaka - pomysły dla 7 typów mężczyzn

30 września panowie obchodzą święto - Dzień Chłopaka. Co kupić? Coś z elektroniki, a może jakiś gadżet sportowy? Zobacz 7 typów mężczyzn i propozycje prezentowe dla nich.
/ 24.09.2019 15:39
prezent na dzień chlopaka

Mężczyźni wiele lat domagali się swojego święta… i się doczekali. A nawet dwóch!  Pierwsze – marcowe, kiedy to obchodzimy Dzień Mężczyzny (10 marca), a drugie, które świętujemy 30 września - czyli Dzień Chłopaka. Nie wiesz, jaki kupić prezent dla chłopaka? Sprawdź nasze propozycje.

Prezent dla chłopaka – co wybrać?

Łatwo powiedzieć, trudniej wybrać. Ale tak naprawdę wybór prezentu dla chłopaka jest o wiele łatwiejszy niż ten dla kobiety. Jak go wybrać? Przede wszystkim musisz przestawić się w myśleniu. Zapomnij o tym, co tobie by się spodobało, albo co sama chciałybyśmy podarować lubemu, bo na przykład lubisz go w niebieskiej koszuli. Lepiej zastanów się, z czego on naprawdę by się ucieszył.

Pamiętaj, że nie jesteś jego ciocią, babcią, ani matką. Jako jego dziewczyna/narzeczona/żona/ukochana (niepotrzebne skreślić) musisz podarować mu coś, co sprawi mu totalną frajdę, na widok czego podskoczy z radości!

Przy wybieraniu prezentu dla chłopaka pomyśl w kategoriach dziecięcych. Dziecko ucieszy się z zabawki. Z każdej zabawki, pod warunkiem, że jej już wcześniej nie miało. A najbardziej ucieszy się z zabawki, o której marzyło. Analogicznie jest z facetem. Zastanów się więc czym lubi bawić się twój chłopak? Czym się interesuje? I najważniejsze – czy posiada już wybraną przez ciebie zabawkę czy też nie.

Niezbędny będzie mały wywiad środowiskowy, szczególnie w przypadku, gdy nie mieszkacie razem. Zabaw się więc w detektywa i sprawdź typ i stan zabawek twojego faceta. Istnieje parę podstawowych typów ulubionych męskich gadżetów. Różnią się między sobą w zależności od typologii twojego lubego.

7 męskich typów prezentowych

1. Typ elektroniczny

Chyba najbardziej rozpowszechniony na planecie Ziemi, lubi wszystko co elektroniczne. Sprawisz, że ucieszy się jak dziecko (wliczone podskoki pod sufit i telefon do najlepszego przyjaciela w celu pochwalenia się tym co się dostało), gdy sprawisz mu elektroniczny gadżet najnowszej generacji. Wybierasz go zgodnie z zainteresowaniami mężczyzny.

2. Typ artystyczny

Jeśli natomiast drzemie w nim dusza artysty-fotografa, zainwestuj w sprzęt fotograficzny. Nie musi być to od razu aparat w cenie połowy auta, wystarczy jakiś skromniejszy gadżet (zorientuj się wcześniej, czego mu brakuje), jak na przykład: obiektyw, ładowarka do baterii, maksymalnie pojemna karta graficzna itp. 

3. Typ muzyczny lub komputerowy

Dla amatora muzyki także znajdziemy obszerny wybór elektronicznych gadżetów do jej słuchania. Także wybór prezentu dla maniaka komputerowego nie powinien być trudny, pamiętając o wcześniejszych przeszpiegach w gąszczu zabawek, które już ma. Nawet gdy nie wiesz, co wybrać, możesz poratować się, wybierając zamiennik zabawki, którą już posiada – kupujesz więc nowszy, koniecznie bogatszy i bardziej sprawny od poprzedniego gadżet elektroniczny.

4. Typ sportowy

Ten typ lubi się ruszać, być w formie, pochwalić się muskułami. Sprezentuj mu więc pakiet zajęć ulubionego sportu (pływanie – karnet na basen, gimnastyka mięśni – karnet na siłownię, miłość do sportów walki - odpowiedni karnet na zajęcia itp.). Typ sportowy lubi także być dobrze ubrany. Nie pogardzi markową bluzą czy koszulką. Możesz także sprawić mu odpowiedni sprzęt w zależności od sportu, jaki uprawia. I jeszcze ostatnia możliwość – bilet na mecz lub inne sportowe rozgrywki. 

5. Typ intelektualny

Facet w tym typie preferuje rozwój umysłu nad ciałem. Pasjonuje się określonym typem literatury (najbardziej popularne kategorie fascynacji to historia, informatyka, podróże, kryminał i sensacja, a także science fiction). Znając swojego ukochanego na pewno orientujesz się, z jakiej dziedziny najchętniej czyta książki, które już posiada, a o jakim tytule marzy. Typ intelektualny nie pogardzi także biletem do kina na jakiś interesujący go film, do teatru (jeśli lubi teatr), na koncert, wystawę.

6. Typ hobbysty

Hobbysta zbiera, kolekcjonuje, a następnie delektuje się zdobyczami. Pielęgnuje je, segreguje, czyści i całuje w czółko na dobranoc. Kolekcjonować można dosłownie wszystko. Od puszek po piwie, komiksów z Tytusem, Romkiem i A'tomkiem, muzyki lat siedemdziesiątych, modeli samochodów, po scyzoryki i drewniane figurki. Kup mu więc model do kolekcji, którego jeszcze nie posiada. Uszczęśliwisz go. 

7. Typ podróżnika

Facet podróżnik nie jest domatorem. Przeciwnie. Lubi pozwiedzać, pojeździć, pochodzić. Nie było go jeszcze w tak wielu miejscach, choć zawsze wszędzie go pełno. Widział wszystkie stare zamki w promieniu 100 km od domu lub dalej, zna na pamięć trasy pieszych wędrówek organizowanych co sobotę przez kółko PTTK, w kopalni soli w Wieliczce czuje się jak w domu. Nie pogardzi lotem balonem, śmigłowcem, czy choćby wozem zaprzężonym w konie. Byleby mógł gdzieś jechać, coś nowego zobaczyć. 

Jako dodatek do upominku dla wszystkich typów doskonała będzie także mała kolacyjka, na przykład na bazie afrodyzjaków: owoce morza, truskawki, czekolada, gulasz z indyka z papryczką chilli...

Zobacz też:40 pomysłów na romantyczną kolację dla dwojgaNajlepsze życzenia na Dzień Chłopaka