Co kupić chłopakowi na Dzień Chłopaka fot. Adobe Stock, Mediteraneo

Co kupić chłopakowi na Dzień Chłopaka? 7 niezawodnych pomysłów

30 września panowie obchodzą święto - Dzień Chłopaka. Co kupić? Coś z elektroniki, a może jakiś gadżet sportowy? Zobacz 7 typów mężczyzn i propozycje prezentowe dla nich.
Małgorzata Machnicka / 28.09.2021 12:39
Co kupić chłopakowi na Dzień Chłopaka fot. Adobe Stock, Mediteraneo

Co kupić chłopakowi na Dzień Chłopaka? Zapomnij o tym, co podoba się tobie i co sama chciałabyś podarować ukochanemu, bo na przykład lubisz go w niebieskiej koszuli. Lepiej zastanów się, z czego on naprawdę by się ucieszył.

Pamiętaj, że nie jesteś jego ciocią, babcią, ani matką. Jako jego dziewczyna/narzeczona/żona/ukochana podaruj coś, co sprawi mu totalną frajdę!

Spis treści:

  1. Coś elektronicznego
  2. Coś rozwijającego pasje
  3. Coś dla miłośnika sportu
  4. Coś dla czytelnika
  5. Coś dla wielbiciela atrakcji
  6. Coś dla kolekcjonera
  7. Coś dla podróżnika

Elektroniczny prezent na Dzień Chłopaka

To chyba jedna z najbardziej popularnych prezentowych kategorii. Nic dziwnego, większość facetów to gadżeciarze.

Postaw na smartwatch, powerbank albo modne słuchawki. Wybór prezentu dla maniaka komputerowego też nie powinien być trudny, pamiętaj jednak o wcześniejszych przeszpiegach w gąszczu gadżetów, które już ma.

Nawet gdy nie wiesz, co wybrać, możesz poratować się, wybierając zamiennik gadżetu, który już posiada – kupujesz więc nowszy, bogatszy i bardziej sprawny od poprzedniego.

Prezent na Dzień Chłopaka rozwijający pasje

Jeśli w twoim facecie drzemie dusza artysty, może ucieszy się ze sprzętu fotograficznego? Nie musi być to od razu aparat w cenie połowy auta, wystarczy zdecydowanie skromniejszy gadżet (zorientuj się wcześniej, czego mu brakuje), jak np. obiektyw, ładowarka do baterii, maksymalnie pojemna karta graficzna. 

A może twój ukochany woli sklejać modele samolotów z okresu II wojny światowej, albo zawsze chciał pójść na warsztaty z ceramiki? Pamiętaj, że prezent ma spełniać jego marzenia.

Prezent na Dzień Chłopaka dla miłośnika sportu

Jeśli twój facet nie wyobraża sobie poranka bez 15 minutowej przebieżki, sprezentuj mu nową bluzę, koszulkę albo komplet dresowy, najlepiej na zbliżające się chłodniejsze miesiące.

A może twój ukochany ucieszy się z karnetu na zajęcia z zupełnie nowego sportu? Może basen albo sporty walki? I jeszcze ostatnia możliwość – bilet na mecz lub inne sportowe rozgrywki. 

Coś dla czytelnika

Znając swojego ukochanego na pewno orientujesz się, z jakiej dziedziny najchętniej czyta książki, które już posiada, a o jakim tytule marzy. Książka to jeden z tych prezentów, które sprawdzają się przy każdej okazji.

Prezent na Dzień Chłopaka dla wielbiciela atrakcji

Bilety do kina, teatru, na koncert, wystawę? To nie tylko doskonały pomysł na prezent, ale również na spędzenie wolnego czasu we dwoje.

Jeśli twój ukochany woli bardziej ekstremalne przeżycia, co powiesz na lot balonem albo helikopterem? Na pewno będzie zachwycony!

Coś dla kolekcjonera

Hobbysta zbiera, kolekcjonuje, a następnie delektuje się zdobyczami. Pielęgnuje je, segreguje i czyści. A zbierać można dosłownie wszystko. Od komiksów z Tytusem, Romkiem i A'tomkiem, muzyki lat siedemdziesiątych, modeli samochodów, po scyzoryki i drewniane figurki. Kup mu więc model do kolekcji, którego jeszcze nie posiada. 

Coś dla podróżnika

Facet podróżnik lubi pozwiedzać, pojeździć, pochodzić. Nie było go jeszcze w tak wielu miejscach, choć zawsze wszędzie go pełno. Widział wszystkie stare zamki w promieniu 100 km od domu i zna na pamięć trasy pieszych wędrówek organizowanych co sobotę przez facebookowe grupy podróżnicze.

Przy tych wszystkich aktywnościach z pewnością przyda mu się kubek termiczny, kompas i scyzoryk. Może zaplanujecie jakąś wspólną daleką podróż, jeśli podsuniesz mu kolekcję przewodników?

Czytaj także:
Tanie prezenty na Dzień Chłopaka
Życzenia na Dzień Chłopaka
Pomysły na laurki na Dzień Chłopaka