Najlepsze kierunki podroży na każdy miesiąc roku - Podróżnicze inspiracje

Dowiedz się gdzie warto wyjechać, aby cieszyć się ciepłymi dniami przez cały rok!
Karolina Kalinowska / 16.04.2015 09:33

Pięknych miejsc na świecie jest bez liku i czasem ciężko się zdecydować, dokąd i kiedy wyjechać. My polecamy wam najlepsze kierunki podróży na każdy miesiąc roku! Sprawdź, gdzie i kiedy najlepiej spędzić wakacje.

Najlepsze kierunki podroży na każdy miesiąc roku:

1. Styczeń - (oraz kolejne 2 miesiące) to idealna pora, żeby odkryć Patagonię. Temperatury są łagodne, a dni bardzo długie.
 

2. Luty - w tym czasie nie ma chyba lepszej destynacji niż tętniąca karnawałem Brazylia . Przez kilka kolejnych tygodni odbywają się tu uliczne imprezy, parady i tańce. Nie da się tego porównać z żadnym europejskim karnawałem.

3. Marzec - na ten miesiąc polecamy egotyczny Barbados. W tym czasie prawie tam nie pada, a temperatura wynosi ok. 26 stopni.

4. Kwiecieńto idealny moment, żeby odwiedzić RPA z malowniczo położonym Kapsztadem. Nie jest ani za gorąco, ani zbyt tłocznie, za to jest bardzo zielono. Oceanarium, piękny port i dziesiątki winnic to tylko niektóre z lokalnych atrakcji.

5. Maj to najlepsza pora na wizytę w słonecznej Italii. Warto wybrać się do Toskanii i skorzystać z bogatej oferty agroturystycznej. Dodatkowo znajdziecie tam najlepsze na świecie jedzenie i wino. Czego chcieć więcej?

6. Czerwiec -  jesteś ciekawy, jak wygląda dzień polarny? Przeżyjesz go w czerwcu, na dalekiej północy Szwecji. W tym czasie słońce nie zachodzi (!) aż do połowy lipca.

7. Lipiec - wtedy warto polecieć na Bali. To koniec pory deszczowej i wilgotność powietrza jest niska. Wtedy są również znakomite warunki do surfingu i nurkowania.

8. Sierpień - najlepszy czas, żeby wybrać się na safari. We wschodniej Afryce właśnie wtedy zaczyna się „najlepszy spektakl na Ziemi”. Chodzi oczywiście o największą na świecie migrację zwierząt w poszukiwaniu wody i pożywienia.

9. Wrzesień - wtedy Grecja jest po prostu zjawiskowa. Nie dokucza już nadmierna spiekota, ani tłumy turystów. Dodatkowo tanieją wycieczki i hotele.

10. Październik - jeżeli jesienią najdzie nas ochota na ciepłe kraje i błogie lenistwo na plaży, to wybierzmy Mauritius . W październiku jest tu ciepło, słonecznie, sucho i nie ma tylu turystów.

11. Listopad nie dopadnie was jesienna chandra, jeśli polecimy na urlop do Egiptu . Wycieczki nawet do luksusowych hoteli są wówczas tańsze niż w sezonie letnim, do tego nie dokuczy wam upał nie do wytrzymania, ani tłumy turystów.

12. Grudzień to dobry miesiąc na urlop na największej wyspie Tajlandii – Phuket . Słońce cudownie świecie, a do tego dużo się dzieje. Piaszczyste plaże uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie.

Na podstawie informacji prasowej HolidayCheck.pl

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podroże