POLECAMY

Pękające naczynka - jak im zapobiegać i jak je usuwać?

Pękające naczynka to problem wielu kobiet. Często jednak nie wiedzą, jak sobie z nimi radzić. Jak zapobiegać pękaniu naczynek i jak je skutecznie usuwać, kiedy już się pojawią?

Fot. Fotolia

Cera naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji przez cały rok. Zwłaszcza w okresie wzmożonego nasłonecznienia latem czy też zimą, kiedy skóra narażona jest na działanie ujemnej temperatury.

Polecamy: Pękające naczynka

Jak skutecznie usunąć popękane naczynka?

Najskuteczniejszym  sposobem na pozbycie się czerwonych pajączków są zabiegi laserowe. Wykonanie serii gwarantuje ich zamknięcie i złagodzenie zaczerwienienia.

Jak zapobiegać pękaniu naczynek?

Najważniejsze jednak to zapobiegać. Kluczowym elementem jest dieta, którą należy wzbogacać w produkty zawierające podwyższone ilości witamin, a głównie: C, E,K oraz w flawonoidy z cytrusów, miłorzębu czy arniki górskiej. Pomocna będzie też aromaterapia z olejków  rumianku, pietruszki oraz kasztanowca. Każdego dnia stosujmy kremy przeznaczone do cery z problemami naczynkowymi. Powinny zawierać składniki mające właściwości obkurczające, uelastyczniające i wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych.  Jesienią i zimą półtłuste lub tłuste, z kolei latem posiadające filtr ochronny. 

Polecamy: Rozszerzone naczynka krwionośne - powstawanie,profilaktyka i zamykanie

Pamiętajmy, że na kondycję naczynek źle wpływają używki tj: alkohol, papierosy, mocna kawa, a także ostre przyprawy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Też mam pękające naczynka głównie koło nosa i na policzkach. Dziękuję za radę :D