Jaki podkład na zaczerwienioną cerę?

Podpowiadamy jak najlepiej poradzić sobie z makijażem twarzy mającej skłonności do zaczerwienień, rumienia i wypieków.
/ 12.12.2012 06:42

Podpowiadamy jak najlepiej poradzić sobie z makijażem twarzy mającej skłonności do zaczerwienień, rumienia i wypieków.

Jaki podkład na zaczerwienioną cerę?

depositphotos.com

Czerwone tony z odcieniu naszej skóry sprawiają problem jeśli chodzi o tuszowanie. Ciężko chodzić z czerwoną buzią a z drugiej strony nadmiar kosmetyków kryjących i korygujących ryzykuje dalsze zaostrzenie się zmian naczyniowych. Powodów dla których nasza twarz ma taki ognisty kolor może być wiele od problemów naczynkowych, przez trądzik różowaty a skończywszy na alergiach, wysuszeniu i zaostrzonym trądziku. Tak czy inaczej, zawsze trzeba jakoś ogień zneutralizować…

Podstawowy problem polega na wyborze między kremowym a płynnym podkładem. Ten pierwszy łatwiej zatuszuje czerwień ale może być zbyt ciężki dla cery. Ten drugi objedzie się łagodniej z naszą skórą ale może nie wystarczyć jako krycie…

Oto podstawowe wskazówki jak malować czerwieńszą cerę:

 • Ogólnie przy trądziku różowatym najczęściej poleca się stosowanie lekkiego podkładu w płynie nałożonego na bazę z zielonymi tonami. Warto zwracać uwagę aby kosmetyki były hipoalergiczne i jak najbardziej naturalne – brak zapachu to zawsze duży plus!
 • Nakładamy podkład zawsze palcami (po starannym umyciu dłoni) lub specjalnym anty-bakteryjnym pędzlem, który łatwo się czyści. W innym razie ryzykujemy zaostrzenie się stanu wskutek namnażania bakterii na skórze.
 • Jeśli masz wrażliwą cerę, która łatwo reaguje na wszystkie bodźce zmianami i wypryskami koniecznie poszukaj beztłuszczowej , bezzapachowej emulsji.
 • Jeśli masz normalną cerę, która po prostu zawsze była czerwieńsza wybieraj płynne podkłady z funkcją rozświetlania – odbicie światła od twarzy daje bardzo ładny efekt.
 • Sucha skóra skorzysta jednak na kremowym beżowym podkładzie, który najlepiej pięknie rozetrzeć dużym pędzlem.
 • Przetłuszczająca się czerwona cera będzie wyglądać najlepiej w bardzo lekkim podkładzie w formie musu.
 • Zawsze przed nałożeniem podkładu w kremie obficie aplikuj krem nawilżający który pozwoli lepiej rozprowadzić kosmetyk bez zbędnego tarcia. Przy podkładzie płynnym możesz krem nawilżający zminimalizować lub nawet wyeliminować.
 • Pamiętaj, że im mniej kosmetyków tym dla ciebie lepiej.
 • Dobierając makijaż ust i oczy wybieraj szminki z chłodnymi tonami i cienie w kolorze niebieskiego, szarości, zieleni, fioletu. Unikaj ciepłych tonów który wydobywają czerwoność.
 • Jeśli twój stan się zaostrza pomyśl o zmianie kosmetyków do mycia i pielęgnacji twarzy – te przeznaczone do walki z trądzikiem różowatym i cery naczyniowej mogą pomóc lepiej niż podkład.
 • Pomyśl o wizycie u dermatologa – niektóre zaczerwienia da się naprawdę wyleczyć!

Redakcja poleca

REKLAMA