POLECAMY

Jak zmniejszyć widoczność porów

Czy da się całkowicie zamknąć rozszerzone pory? Na to pytanie odpowiada kosmetyczka
Jak zmniejszyć widoczność porów fot. FREE


Mam cerę mieszaną, którą szpecą widoczne pory. W jaki sposób ich się pozbyć?
Karina S. z Sanoka


Porów nie można się pozbyć. Pełnią one zresztą ważną funkcję: umożliwiają skórze oddychanie oraz odprowadzanie potu i sebum. Można jedynie zmniejszyć ich widoczność i starać się je zmniejszyć.

Aby to zrobić, trzeba przede wszystkim zadbać o pielęgnację. Ważnym jej etapem jest dokładne oczyszczanie skóry, najlepiej przy użyciu antybakteryjnego żelu z dodatkiem ścierających drobinek.

Raz w tygodniu proszę także nałożyć maseczkę z zieloną glinką, która pochłania nadmiar sebum i przyspiesza gojenie krostek.

W gabinecie kosmetycznym może Pani poddać się mikrodermabrazji. To zabieg złuszczania skóry przy użyciu kryształków diamentu lub korundu. Jeśli ma Pani wrażliwą cerę, polecam peeling kawitacyjny, zabieg oczyszczający skórę za pomocą ultradźwięków.


Na pytanie odpowiedziała: kosmetyczka Ewa Krawczyk, konsultantka Dermiki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Mam ten sam problem i nie sądziłam, że może pomóc coś tak prostego jak maseczka z glinki zielonej. Ale ona naprawde jest rewelacyjna. Używam takiej w tubce za około 13 zł, jednej z popularnych polskich marek, nazwa na "S" ;) I jetem zachwycona efektami. Pory oczywiscie nie znikają zupełnie, ale cera wyglada znacznie lepiej. Ja zastosowałam serie uderzeniową, nałożyłam kilka razy co 2-3 dni, a teraz 1-2 razy w tygodniu dla podtrzymania efektu. Do tego pilling z tej samej serii.