POLECAMY

Jak utrwalić makijaż ust

Co zrobić, by usta długo kusiły soczystym kolorem? Przeczytaj rady wizażystki!
Jak utrwalić makijaż ust fot. Medium

Czy istnieją jakieś sztuczki, które sprawią, że moja pomadka nie będzie tak szybko znikać z ust? Iwona


Po pierwsze, szminka lepiej trzyma się na zadbanych, nawilżonych ustach. Dlatego raz w tygodniu warto zrobić im delikatny peeling, a potem zregenerować grubą warstwą balsamu do ust albo zwykłej wazeliny.


Zanim sięgniemy po szminkę, wargi pokrywamy sypkim pudrem albo nanosimy odrobinę podkładu. To sprawi, że łatwiej rozprowadzimy pomadkę, a poza tym dłużej utrzyma się ona na ustach. Ewentualny nadmiar pudru zbieramy chusteczką higieniczną.


Następnie używamy konturówki w tym samym odcieniu co pomadka. Kredka nada ustom pożądany kształt i zapobiegnie rozmazywaniu się szminki poza granice warg.


Rysowanie konturów zaczynamy od środka górnej wargi i prowadzimy powoli linię aż do kącika.


Do nakładania pomadki warto użyć cienkiego sztywnego pędzelka. Nabieramy nim pomadkę i stopniowo nakładamy na usta. To sprawi, że makijaż będzie staranniejszy i trwalszy.


Po umalowaniu ust przyciskamy do nich delikatnie chusteczkę higieniczną, w ten sposób usuwamy nadmiar pomadki. Na końcu nakładamy drugą warstwę szminki.Magda Stępień, wizażystka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
ja najpierw położyła bym korektor aby dokładnie obrysować usta i nadać im pożądany kształt, następnie położyła bym pomadkę na to jedną warstwę chusteczki higienicznej przez którą nałożyła bym puder sypki i jeszcze raz pomadkę bez chusteczki.