POLECAMY

Jak rozpoznać skórę wrażliwą

Cera reaguje rumieńcem na każdą zmianę temperatury? Nieustannie towarzyszy ci uczucie ściągnięcia? Nie lekceważ tych objawów, gdyż możesz mieć cerę wrażliwą.
Jak rozpoznać skórę wrażliwą fot. FREE

"Przede wszystkim po nienormalnej reakcji na powszechnie stosowane składniki, a także warunki atmosferyczne" – taką definicję cery wrażliwej podaje Patrycia Wexler, dermatolog z Mount Sinai Medical Center w Nowym Jorku. Nienormalną reakcją może być pieczenie, łuszczenie się skóry, uczucie kłucia, napięcie, rumień, a także powstawanie krostek.

Wrażliwa może być skóra każdego typu, nie tylko sucha, naczynkowa, ale również tłusta i trądzikowa. "Cera wrażliwa i skłonna do powstawania krostek źle toleruje preparaty przeciwtrądzikowe. Osoby z łojotokową skórą często zmieniają kosmetyki w poszukiwaniu takiego, który im pomoże. Często prowadzi to do jeszcze większego podrażnienia. Jej stan dodatkowo się pogarsza, jeśli stosujesz kosmetyki odtłuszczające skórę. Alkohol w nich zawarty powoduje silne podrażnienia i uczucie ściągnięcia" – wyjaśnia dr Joanna Buchowicz.

Wrażliwa, sucha skóra nie toleruje wielu substancji znajdujących się w kosmetykach, a także źle reaguje na zmiany klimatyczne (wiatr, mróz, a nawet klimatyzację).

Wrażliwa skóra bywa też słabo unaczyniona i niedotleniona. Dlatego może na niej pojawić się rumień, a także siateczka rozszerzonych naczyń.

Masz pytanie dotyczące pielęgnacji? Zadaj je na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)