POLECAMY

Jak pielęgnować skórę po urlopie

Wróciłaś z wakacji, a twoja skóra jest sucha i szorstka? Ekspert radzi, jak powinnaś ją pielęgnować!
Jak pielęgnować skórę po urlopie

Wróciłam z wakacji z piękną opalenizną, jednak moja skóra stała się teraz sucha i szorstka. Jak jej pomóc?

Po słonecznym urlopie naskórek staje się grubszy, a to sprawia, że skóra słabiej wchłania substancje nawilżające i odżywcze. Warto więc raz w tygodniu zrobić jej solidny peeling. Cera normalna i tłusta polubi peeling z drobinkami trącymi, natomiast do wrażliwej stosuj delikatniejszy preparat enzymatyczny.

Do ciała możesz wybrać peeling gruboziarnisty. Masuj je okrężnymi ruchami, więcej uwagi poświęcając szorstkim łokciom i kolanom. To sprawi, że skóra zacznie budzić się do życia, będzie odświeżona i gładka.

Po takim zabiegu błyskawicznie wchłonie porcję wilgoci w postaci kremu lub balsamu. Fani oliwki dla dzieci twierdzą, że nic nie nawilża lepiej wysuszonego naskórka (wcieramy ją w lekko wilgotne ciało).

Na twarz, szyję i dekolt warto dodatkowo nakładać co 2–3 dni nawilżającą maseczkę (np. z aloesem, algami, minerałami morskimi). Przywróci skórze elastyczność, pobudzi ją do odnowy.

Jeśli to wciąż nie zaspokaja apetytu twojej cery na wilgoć, można zaopatrzyć się w serum nawilżające. Kosmetyk ten zawiera bardzo wysokie stężenie składników wiążących wilgoć w skórze. Serum stosujemy przez 6–8 tygodni. Nakładamy je pod krem na dzień.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
I przed i po urlopie szczerze polecam takie miejsce jak własnie beauty-center.pl w Szczecinie. Mój numer jeden jesli chodzi o salony w Polsce.
/10 lat temu
ale czy przez peeling nie straci się opalenizny ? i nie bedzie plam ?