POLECAMY

Jak odmłodzić dojrzałą cerę?

Im więcej masz lat, tym więcej uwagi poświęcaj skórze - jej wymagania zmieniają się z wiekiem
Jak odmłodzić dojrzałą cerę? fot. Fotolia.pl

Dostosuj pielęgnację do potrzeb pojawiających się z upływem lat. Oprócz czasu duży wpływ na wygląd cery mają skłonności genetyczne i styl życia. Staraj się jeść zdrowo, uprawiać sport i nie opalaj się na heban – pod wpływem promieni UV wolne rodniki działają ze zdwojoną siłą. Starzenie się skóry jest nieuchronne, jednak proces ten możesz nieco spowolnić dostarczając skórze brakujących substancji. Ale jak dbać o cerę w wielu 40, 50 i 60 lat?

Pielęgnacja 40+ - konieczne odżywianie

  • Kwas hialuronowy - głęboko nawilży skórę, zapobiegnie utrwaleniu i pogłębieniu się zmarszczek mimicznych.
  • Witamina E - podtrzyma naturalną zdolność skóry do regeneracji (powinna się znaleźć zwłaszcza w kremie na noc).
  • Witamina C - silny przeciwutleniacz, pomoże cerze w walce ze skutkami działania wolnych rodników.
  • Kolagen - wnikając w strukturę skóry wypełni zmarszczki "od środka".

Pielęgnacja 50+ - czas na ujędrnianie

  • Retinol czyli witamina A - przywraca skórze odpowiednią grubość, podnosi jej zdolność magazynowania wody i rozjaśnia przebarwienia.
  • Peptydy - zastępują składniki, których brak w skórze lub pobudzają do ich wytwarzania (np. kolagen i elastynę), wzmacniają ochronną warstwę lipidową, rozluźniają mięśnie twarzy.
  • Mikroelementy (cynk, żelazo, potas, wapń, jod) - regulują gospodarkę wodną skóry, wspomagają jej odnowę i syntezę kolagenu.

Pielęgnacja 60+ - pobudzanie do odnowy

  • Olejki roślinne - lekko natłuszczają skórę, uszczelniają jej ochronny płaszcz lipidowy, poprawiają jej nawilżenie, elastyczność i zagęszczają cement międzykomórkowy (dzięki temu poprawi się owal twarzy).
  • Fitohormony – substancje pochodzenia roślinnego zdolne do częściowego zastąpienia hormonów produkowanych przez organizm (ich obecność decyduje o wyglądzie skóry).
  • Komórki macierzyste - odbudowują i wzmacniają strukturę skóry.

Więcej kosmetycznych hitów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 miesiące temu
Z własnego doświadczenia mogę polecić fotoodmładzanie w Gabinecie Petrova Warszawa. Osobiście uważam, że to najlepszy zabieg na odmłodzenie skóry.
/3 lata temu
Moim zdaniem najlepiej jest poddać się jakiemuś dobremu zabiegowi, który pomoże zachować nam piękny i młody wygląd, ale też trzeba pamiętać, że jeśli chodzi o zabiegi to warto się dobrze zastanowić do kogo się wybrać, a z moich doświadczeń świetnym specjalistą jest Dr Marek Wasiluk.