POLECAMY

Jak działają wody termalne?

Wiele się mówi o nawilżaniu skóry wodą termalną, szczególnie w czasie cieplejszych dni. Dowiedz się, w jaki sposób pomaga ona cerze oraz skąd pochodzi?
Jak działają wody termalne?

Wody termalne to inaczej wody źródlane, których naturalna temperatura jest wyższa od średniej temperatury powietrza (mają co najmniej 20 st. C).

Przemysł kosmetyczny korzysta z nich od prawie 70 lat. Bogate w cenne minerały (krzem, wapń, magnez, potas, siarka) łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, pomagają też w leczeniu trądziku oraz łuszczycy.

Wody używane w preparatach pochodzą z wielu źródeł w Polsce (np. Iwostin z Iwonicza Zdroju) lub za granicą (Avene, Vichy, La Roche-Posay). Różnią się zatem nieco działaniem, bo w każdym źródle kryje się zestaw innych substancji. Na przykład w uzdrowisku Avene we Francji leczy się atopowe zapalenie skóry, a woda z Iwonicza zwiększa elastyczność naskórka.

W aptekach można znaleźć całe serie kosmetyków na bazie wody termalnej. Najpopularniejszym preparatem jest woda w sprayu stosowana do nawilżania i łagodzenia podrażnień. Po spryskaniu twarzy należy delikatnie osuszyć cerę chusteczką, aby woda – na skutek parowania – nie wyciągnęła ze skóry wilgoci.

Porady udzieliła: kosmetyczka Anna Mikołajczyk, Salon Denique

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)