Jak dobrać podkład?

Co zrobić, by podkład wyglądał na skórze pięknie i naturalnie? Oto nasze wskazówki!
/ 18.02.2014 13:22

Co zrobić, by podkład wyglądał na skórze pięknie i naturalnie? Oto nasze wskazówki!

Jak dobrać podkład?

fot. Fotolia

Prawidłowo dobrany podkład to połowa sukcesu w makijażu! Nie zastępuj go zatem pudrem, którego zadaniem jest zmatowienie cery i utrwalenie makijażu. Dzisiejsze fluidy nawilżają i wygładzają zmarszczki.

Jak dobrać kolor podkładu?

Decydując się na podkład kieruj się przede wszystkim jego odcieniem oraz efektem jaki chcesz uzyskać. Nigdy nie sprawdzaj koloru podkładu na ręku ani w sztucznym świetle. Najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie próbki lub umalowanie się na miejscu w perfumerii. Przed nałożeniem podkładu sprawdź czy twoja skóra jest dobrze nawilżona. Na suchej twarzy żaden podkład nie prezentuje się dobrze.

Jak aplikować podkład?

Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalny efekt w makijażu podkład nałóż palcami. Jeśli chcesz nakładać podkład pędzlem na pewno aplikacja będzie bardziej precyzyjna. Jeśli jednak chcesz, by Twój makijaż wytrzymał z Tobą cały dzień nakładaj go gąbeczką wciskając podkład miejsce przy miejscu. Pamiętaj jednak, że gąbeczka pochłania bardzo dużo kosmetyku. Jest jednak na to rada - gąbeczkę zwilż wodą dzięki czemu aplikacja kosmetyku będzie ułatwiona.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/12.03.2014 19:42
Dobierać podkład należy też do wieku o czym jeszcze nie tak dawno nie wiedziałam. Po 40 najlepiej sprawdzają się podkłady z kwasem hialuronowym, które lekko napinają skórę i dzięki temu płytsze zmarszczki są mniej widoczne. Ja używam takiego fluidu Dermiki i mój make-up wygląda zdecydowanie lepiej niż wtedy kiedy stosowałam zwykłe fluidy.
/25.02.2014 03:31
Artykuł - nie na temat. O tym, JAK DOBRAĆ PODKŁAD się w sumie nie dowiedziałam. Kolor, gęstość, działanie, nawilżanie, składniki... Nic tu o tym nie ma. W ogóle jakaś notka (bo nawet nie artykuł), o niczym :((
/25.02.2014 15:07
to są krótkie wskazówki jak sprawić by podkład na skórze wyglądał pięknie i naturalnie. może a artykule pt. Wszystko o podkładzie od A do Z znajdziesz wszystko :P