POLECAMY

Do czego służy tonik

Choć wygląda niewinnie - ponad 90% toniku to woda - pełni istotną funkcję w pielęgnacji skóry. Jak działa, mówi kosmetolog!
Do czego służy tonik

Odpowiada Magdalena Polewska, kosmetolog, menadżer Welness & Spa Hotelu Warszawianka.- Przywraca naturalne pH,
czyli ok. 5. Tylko prawidłowo zakwaszona skóra potrafi bronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, m.in. patogenami.


- Pomaga skórze dojść do siebie. Usuwając zanieczyszczenia, możesz naruszyć też warstwę ochronną skóry. Tonik pomoże jej się odnowić.


- Łagodzi podrażnienia. Zawiera specjalne ekstrakty łagodzące, co pomaga skórze uniknąć pojawiających się po myciu podrażnień.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/5 lat temu
Do oczyszczania, ochrony i zapewniania skórze zdrowia. Mój Tonik witaminowy do twarzy HB orzeźwia, sprawia, że skóra jest odżywiona, ładnie wygląda, jest miła w dotyku. Systematycznie używany, dobry tonik, daje właśnie takie efekty.
/5 lat temu
Ja mam swoją ulubioną markę Nantes i używam go już od dłuższego czasu. Stosuje go zawsze wieczorem na skóre twarzy przed nalożeniem kremu.
/6 lat temu
Pojawiają się na rynku toniki i inne naturalne kosmetyki BioNatyr z certyfikatem ekologicznym, pochodzące ze Sprawiedliwego Handlu, które nie tylko nie testowane na zwierzętach, ale przede wszystkim są produkowane bez wyzysku i cierpienia ludzi z krajów ubogich, którzy dostarczają surowce, bez pracy dzieci i niewolników. Sprawiedliwy Handel zapewnia drobnym rolnikom i pracownikom najemnym godziwe wynagrodzenie i warunki pracy, wspiera ochronę środowiska i projekty rozwojowe dla całych społeczności lokalnych, jak szkolenia, budowa studni, szkół, ośrodków zdrowia itp. Kupując takie kosmetyki możemy nie tylko zatroszczyć się o swoje dobre samopoczucie, ale też pomóc ludziom, którzy dla nas pracują. Można je znaleźć na Allegro, sprzedaje organizacja pożytku publicznego pod nazwą Fair_Trade_PZ.
POKAŻ KOMENTARZE (7)