Makijaż permanentny brwi - obalamy największe mity

Makijaż permanentny brwi fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Masz bardzo rzadkie, nieregularne i brzydkie brwi? Pomyśl o makijażu permanentnym!
Katarzyna Krajewska / 25.07.2018 15:24
Makijaż permanentny brwi fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów. Sposób nakładania barwnika przypomina wykonywanie tatuażu, jednak zamiast barwników chemicznych w makijażu permanentnym wykorzystuje się barwnik powstały na bazie ziół, a przede wszystkim wprowadza się go znacznie płycej. Efekt utrzymuje się ok. 1-2 lat.

Twoje brwi wymagają korekty? Ten problem rozwiąże makijaż permanentny!

Czy warto wykonać makijaż permanentny brwi?

Dobrze wykonany makijaż permanentny brwi nada im naturalny, a zarazem perfekcyjny wygląd. Popularność trwałego makijażu brwi wynika z faktu, że jest on bardzo naturalny, a zarazem nadaje twarzy zadbany i uporządkowany wygląd. Permanentny makijaż brwi to doskonały sposób na poprawę wyglądu brwi nieregularnych, rzadkich i asymetrycznych, a także, takich, które były źle depilowane i straciły swoją naturalną linię. Lata nieumiejętnego wyrywania pęsetą, szczególnie delikatnych brwi, potrafi na zawsze zepsuć ich linię, a nawet sprawić, że brwi już nie odrastają.

Linia brwi robi się coraz mniej widoczna z wiekiem. Im jesteśmy starsze, tym jest mniej wyraźna, a siwe włosy całkowicie ją niwelują. Także w tym przypadku umiejętnie wykonany permanentny makijaż potrafi odmłodzić i dodać wyrazistości konturom twarzy.

Jak wykonywany jest zabieg?

  • Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania

Polega na wykonaniu rysunku, który sprawia wrażenie delikatnego cienia pod włoskami. Ta metoda sprawia, że brwi mają naturalny wygląd, jest odpowiednia dla rzadkich i jednych brwi.

  • Makijaż permanentny brwi metodą włoskową (piórkową)

Linergistka wprowadza do skóry pigment liniowo, tworząc w łuku brwiowym rysunek imitujący naturalne włoski. Makijaż wykonany tą metodą należy odświeżać co 7-12 miesięcy.

W zależności od metody makijaż permanentny brwi może trwać od 1 minut do 2,5 godzin.

Jak wygląda makijaż permanentny brwi? Zobaczcie zdjęcie przed i po zabiegu!

Jak brwi wyglądają zaraz po zabiegu?

W ciągu kilku dni po zabiegu część pigmentu zanika i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują.

Po dwóch dniach naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami zalecanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.

W ciągu 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 40% barwy wyjściowej, dlatego nie należy się martwić, że bezpośrednio po zabiegu brwi mają bardzo intensywny kolor. Druga wizyta, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów odbywa się po 2-3 tygodniach od pierwszej pigmentacji.

Ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Rysunek brwi z reguły utrzymuje się na skórze przez 1,5 - 3 lata. Z każdym rokiem blednie o około 10%, jest to związane z ciągłą odnową i wymianą tkanek skóry, a także od tego jak głęboko został wprowadzony barwnik.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Pamiętaj, że nie zawsze możesz wykonać makijaż permanentny brwi. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest:

  • infekcja wirusowa,
  • cukrzyca,
  • łuszczyca
  • ostrzykiwanie (w czasie ostatnich 2 tygodni) twarzy Botoxem lub kwasem hialuronowym,
  • ciąża,
  • przyjmowanie leków sterydowych.

Makijaż permanentny brwi może ci poważnie zaszkodzić!

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Ceny wykonania makijażu permanentnego różnią się w zależności od salonu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej. Zabieg makijażu brwi można wykonać w cenie od ok. 800 do ok. 1400 zł.

Więcej na temat makijażu permanentnego:
Czy warto wykonać makijaż permanentny ust?
A miało być tak pięknie! Co zrobić, gdy nie jesteś zadowolona z permanentnych brwi


 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA