POLECAMY

Obalamy najpopularniejsze mity na temat makijażu permanentnego brwi!

Masz bardzo rzadkie, nieregularne i brzydkie brwi? Pomyśl o makijażu permanentnym.
Katarzyna Krajewska / 3 miesiące temu
Obalamy najpopularniejsze mity na temat makijażu permanentnego brwi! fot. FREE

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów. Sposób nakładania barwnika przypomina wykonywanie tatuażu, jednak zamiast barwników chemicznych w makijażu permanentnym wykorzystuje się barwnik powstały na bazie ziół, a przede wszystkim wprowadza się go znacznie płycej. Efekt utrzymuje się ok. 1-2 lat.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym

Czy warto wykonać makijaż permanentny brwi?

Dobrze wykonany makijaż permanentny brwi nada im naturalny, a zarazem perfekcyjny wygląd. Popularność trwałego makijażu brwi wynika z faktu, że makijaż ten jest bardzo naturalny, a zarazem nadaje twarzy zadbany i uporządkowany wygląd. Permanentny makijaż brwi to doskonały sposób na poprawę wyglądu brwi nieregularnych, rzadkich i asymetrycznych, a także, takich, które źle depilowane straciły swoją naturalną linię. Lata nieumiejętnej depilacji pęsetą, szczególnie delikatnych brwi, potrafią na zawsze zepsuć ich linię, a nawet sprawić, że brwi już nie odrastają.

Linia brwi robi się coraz mniej widoczna z wiekiem. Im jesteśmy starsze, tym jest mniej wyraźna, a siwe włosy całkowicie ją niwelują. Także w tym przypadku umiejętnie wykonany permanentny makijaż potrafi odmłodzić i dodać wyrazistości konturom twarzy.

Jak wykonywany jest zabieg?

Rysunek brwi można wykonać na kilka sposobów:

  • makijaż permanentny brwi metodą cieniowania

Polega na wykonaniu rysunku brwi, który sprawia wrażenie delikatnego cienia pod włoskami. Ta metoda sprawia, że brwi mają naturalny wygląd. Makijaż nie jest płaski i jednorodny.

  • makijaż permanentny brwi metodą włoskową (piórkową)

Linergistka wprowadza do skóry pigment liniowo, tworząc w łuku brwiowym rysunek imitujący naturalne włoski. Makijaż wykonany tą metodą należy odświeżać co około 7 miesięcy.

W zależności od metody makijaż permanentny brwi może trwać od 1 minut do 2,5 godzin.

Jak wygląda makijaż permanentny brwi? Zobaczcie zdjęcie przed i po zabiegu!

Jak brwi wyglądają zaraz po zabiegu?

W ciągu kilku dni po zabiegu część pigmentu zanika i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują.

Po dwóch dniach naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.

W ciągu 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 40% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Druga wizyta, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów odbywa się po 2-3 tygodniach od pierwszej pigmentacji.

Ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Rysunek brwi z reguły utrzymuje się na skórze przez 1,5-3 lata. Z każdym rokiem blednie o około 10%, jest to związane z ciągłą odnową i wymianą tkanek skóry, a także od tego jak głęboko został wprowadzony barwnik.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Pamiętajcie, że nie zawsze możesz wykonać makijaż permanentny brwi. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest:

  • infekcja wirusowa,
  • cukrzyca,
  • łuszczyca
  • ostrzykiwanie (w czasie ostatnich 2 tygodni) twarzy Botoxem lub kwasem hialuronowym,
  • ciąża,
  • przyjmowanie leków sterydowych.

Więcej informacji o makijażu permanentnym:

Twoje brwi wymagają korekty? Ten problem rozwiąże makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi może ci poważnie zaszkodzić!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/2 miesiące temu
Ja wykonałam zabiegu w Strefa Piękna Stargard i nie żałuję. Moje brwi wyglądają teraz o niebo lepiej!
/3 miesiące temu
Ja niestety trafiłam na niezbyt profesjonalna kosmetyczkę i mój makijaż permanentny pozostawiał wiele do życzenia. Na szczęście udało mi się znaleźć Klinikę Zakrzewscy i tam dr Magdalena Zakrzewska skutecznie usunęła mój makijaż. Polecam ten salon jeżeli ktoś ma podobny problem jak ja. Efekt jest zdecydowanie wart tego chwilowego bólu.
/5 miesięcy temu
Ja robiłam ten makijaż w biotekpolska, jestem zadowolona z efektu ;)
POKAŻ KOMENTARZE (6)