POLECAMY

Piękne rzęsy bez przedłużania? Wypróbuj bazę pod tusz!

Uzyskasz spektakularny efekt!
/ 4 miesiące temu

Baza pod tusz do rzęs wygląda jak  mascara, ale jest zwykle biała. Nałożona przed mascarą zapewni efekt sztucznych rzęs, dodając im długości i objętości. Baza pomoże także uchronić tusz od szybkiego znikania z rzęs, rozmazywania, zbijania w grudki i blaknięcia.

Niektóre bazy zawierają składnik kondycjonujące, np. witaminę E, pochodne białka i prowitaminę B5, dzięki czemu pomagają utrzymać rzęsy w dobrym stanie. To ważne, bo tusze do rzęs, a w szczególności te wodoodporne mogą pogarszać stan twoich rzęs.

Jak nakładać bazę pod tusz do rzęs?

  • Trzymaj szczoteczkę poziomo i tuszuj rzęsy, rozpoczynając od ich nasady, ku ich końcom.
  • Poruszaj szczoteczką powoli, w taki sposób, aby dokładnie nałożyć bazę na całą powierzchnię rzęs.
  • Nie nakładaj drugiej warstwy, jedna wystarczy.
  • Po nałożeniu bazy na rzęsy, nie musisz czekać na jej wyschnięcie, tusz może być nakładany na mokry podkład.
  • Sprawdź, czy biały kolor spod mascary nie jest widoczny.
  • Bądź szczególnie ostrożna, gdy nosisz soczewki kontaktowe. Drobinki znajdujące się w bazie mogą dostać się pod soczewkę i podrażnić gałkę oczną.

A może maskara z bazą?

Wiele marek kosmetycznych oferuje dwustronny tusz do rzęs. Z jednej strony znajduje się krótsza szczoteczka z włoskami, których zadaniem jest nadanie objętości oraz długości rzęsom. To jest właśnie baza. Z drugiej strony umieszczona została elastyczna szczoteczka wraz z czarnym tuszem. Taki kosmetyk stosuje się różnie, w zależności od zaleceń producenta np. Maybelline Gigi Hadid w celu uzyskania najlepszych rezultatów zalecane jest użycie najpierw czarnej mascary później zaś dopiero szczoteczki z włóknami i na koniec po raz drugi - tuszu. Z kolei kupując False Lash Wings L'Oreal Paris stosujemy najpierw bazę, potem mascarę.

Polecamy także:

Najlepsze płyny micelarne do demakijażu
Seksowne makijaże na randkę

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)