Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym - co stosować, a czego unikać?

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym fot. Adobe Stock
Prawidłowa pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym może poprawić jego trwałość i pozwoli uniknąć ewentualnych podrażnień. Przez miesiąc nie korzystaj z basenu i sauny oraz chroń skórę przed słońcem.
Małgorzata Machnicka / 22.03.2021 07:56
Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym fot. Adobe Stock

Odpowiednia pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym znacząco wpływa na jego trwałość. Najważniejsze są pierwsze 48 godzin po zabiegu - obowiązkowo chroń skórę przed kontaktem z wodą, wysoką temperaturą i nie nakładaj na nią żadnych preparatów - skóra najlepiej goi się w swoim środowisku. 

Spis treści:

  1. Nawilżaj skórę
  2. Zrezygnuj z kosmetyków
  3. Unikaj słońca i solarium
  4. Nie korzystaj z basenów i sauny
  5. Uzupełnij pigment

Nawilżaj skórę

Krem nawilżający możesz nałożyć na brwi i skórę wokół brwi po upływie 48 godzin po zabiegu. Zacznij od umycia skóry wodą i osusz ją ręcznikiem.

Następnie za pomocą patyczka kosmetycznego nabierz odrobinę kremu i posmaruj nim obie brwi. Pamiętaj, że gruba warstwa kremu może znacząco utrudnić gojenie się skóry i spowodować rozmaczanie skórki pigmentacyjnej. 

Najlepszy do nawilżania brwi po zabiegu będzie krem z witaminą E, która wspomaga proces regeneracji i gojenia, a dodatkowo łagodzi podrażnienia.

Zrezygnuj ze niektórych kosmetyków 

Po makijażu permanentnym brwi zrezygnuj ze stosowania płynów do demakijażu oczu oraz produktów, które zawierają w swojej formule kwasy - te nie tylko mogą powodować podrażnienia, ale również przebarwienia.

Nie należy również stosować wazeliny oraz kosmetyków zawierających wazelinę lub parafinę - te 2 ropopochodne składniki mogą zawierać zanieczyszczenia, a nałożone na skórę nie pozwalają jej oddychać.

Przez tydzień po zabiegu myj brwi wyłącznie wodą z dodatkiem delikatnego mydła.  

Unikaj słońca i zrezygnuj z solarium

Przez pierwszy miesiąc bezwględnie unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce i korzystania z solarium. Zbyt szybkie wystawienie brwi po makijażu permanentnym na światło słoneczne może prowadzić do powstawania przebarwień i zmiany koloru brwi.

Po miesiącu od zabiegu obowiązkowo pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej - stosuj preparaty z wysokim filtrem UV, najlepiej SPF 50. 

makijaż permanentny brwi jak dbać po zabiegu
fot. Adobe Stock

Nie korzystaj z basenu i sauny

Przez miesiąc po zabiegu nie korzystaj z basenu. Chlorowana woda może powodować podrażnienia wrażliwej skóry oraz zdecydowanie zmniejszyć trwałość i nasycenie barwnika.

Przy korzystaniu z sauny największym problemem jest wysoka temperatura, która nie tylko może opóźniać proces gojenia się skóry, ale także dodatkowo ją uwrażliwić.

Uzupełnij pigment

Po pierwszej wizycie konieczne jest jej powtórzenie. Korekta makijażu permanentnego brwi powinna odbyć się około 4 tygodnie po zabiegu, aby efekt makijażu był piękny i trwały. 

Więcej o makijażu permanentnym:
Makijaż permanentny ust
Makijaż permanentny oczu