Porównywarka cen
Zapewne każdej kobiecie zdarza się kupić od czasu do czasu jakiś ciuszek. Nierzadko również wiele nas żałuje zakupu po przypadkowym natknięciu się na taką samą rzecz, tylko w niższej cenie. Niekiedy wracamy do domu, zabieramy nasze zakupy i oddajemy. Gorzej jest jednak w przypadku, gdy metki już obcięliśmy.
Takich sytuacji możemy uniknąć. Jak to zrobić? Najprościej jest usiąść przed komputerem i otworzyć strony, które oferują tzw. porównywarki cen. Jak z nich korzystać? Najczęściej wybieramy z katalogu ubrania, które nam się podobają. Później komputer robi wszystko za nas, a więc pokazuje, w których sklepach możemy je dostać i w jakiej cenie. Sprawdzamy, gdzie jest najtaniej i jedziemy do wybranego sklepu. Wcześniej możemy tam zadzwonić i zapytać, czy ubranie, którego poszukujemy, jeszcze jest dostępne. Możliwe, że ktoś je kupił kilka godzin wcześniej, a bazy z produktami nie zostały zaktualizowane. Jeśli np. nasza wymarzona sukienka nie została jeszcze sprzedana, prosimy o jej odłożenie. Tym sposobem zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze.
Wymień się na ubranie
Coraz więcej serwisów (głównie tych o modzie) oferuje usługę wymiany ubrań. Na czym to polega? Zakładasz profil, wstawiasz tam zdjęcia i opisy ubrań, na które chciałabyś się wymienić. Możesz również dodać, jakich ubrań poszukujesz. Następnie czekasz aż ktoś się do Ciebie zgłosi albo sama przeszukujesz inne profile i proponujesz wymianę ubrań. Jest to świetny sposób wymiany zawartości swojej garderoby – i w dodatku zupełnie za darmo!
Serwisy aukcyjne
Dla osób, które są trochę bardziej cierpliwe, (bo na przesyłkę czeka się nawet do trzech tygodni), dobrym rozwiązaniem są zakupy przez serwisy aukcyjne. Coraz większa popularność takiego rodzaju handlu powoduje, mnóstwo osób i firm sprzedaje tam swoje produkty. Okazuje się często, że niektóre sklepy wystawiają na aukcjach rzeczy nawet o kilkanaście złotych taniej niż w tradycyjnym sklepie.
Ubrania na aukcjach sprzedają również osoby prywatne. Ile razy zdarza się bowiem, ze kupimy coś, co po powrocie do domu okazuje się mniej atrakcyjne niż w sklepie. Stąd też wiele nowych ubrań, jeszcze z metkami.
Jeśli komuś nie przeszkadza, że ubrania były noszone kilka razy, ale są w całkiem dobrym stanie, może je nabyć za grosze. Niektórzy sprzedają ubrania hurtowo, tzn. ok. 30 ubrań i dodatków w cenie kilkudziesięciu złotych. Zadbajmy jednak przed zakupem o to, żeby zobaczyć zdjęcia w jak największej rozdzielczości. Warto również wcześniej zapytać sprzedającego o stan tych ubrań.
Bardziej wytrwali w poszukiwaniach mogą trafić na serwisach aukcyjnych na naprawdę duże okazje. Ubrania i dodatki znanych projektantów można kupić czasami za grosze.
Oczywiście zakupy przez serwisy to również pewne ryzyko. Po pierwsze uważaj na sprzedawcę. Przed zakupem sprawdź, jak długo jest zarejestrowany w serwisie, ile transakcji przeprowadził i jak ludzie ocenili zakupy. Jeśli znajdziesz dużo negatywnych komentarzy na temat transakcji, bezpieczniej będzie zrezygnować. Po drugie, dokładnie sprawdź rozmiar kupowanej rzeczy. Jeśli nie jesteś pewien, czy to europejska rozmiarówka, skontaktuj się ze sprzedawcą i zapytaj o szczegóły. Warto również dowiedzieć się, z jakiego materiału wykonane jest ubranie. Często bowiem na zdjęciu wszystko wygląda dużo lepiej. A nie chcielibyśmy się chyba niemiło rozczarować?