POLECAMY

Talasoterapia - na czym to polega

Talasoterapia to ostatnio bardzo modne zabiegi. Na czym tak właściwie to polega? Wyjaśnia specjalista
Talasoterapia - na czym to polega fot. Panthermedia
Talasoterapia jest połączeniem dwóch słów pochodzenia greckiego: thalassa (morze) i therapea (dbać, pielęgnować). Są to zabiegi z wykorzystaniem alg, wody morskiej i mułu z nieskażonych regionów.

Zabiegi talasoterapii są bardzo skuteczne – likwidują stres, przemęczenie, pielęgnują skórę, detoksykują organizm. Dostarczają niezbędnych minerałów, witamin, pierwiastków śladowych, wzmacniają układ odpornościowy. Talasoterapia polecana jest szczególnie osobom przemęczonym, przepracowanym, cierpiącym na bezsenność, żyjącym w ciągłym stresie.

Ośrodek talasoterapii powinien znajdować w bliskiej odległości od morza, ponieważ woda morska jest niezbędna do wszystkich zabiegów balneoterapii (czyli tych z użyciem wody). Baseny w takich ośrodkach są wypełnione morską wodą, filtrowaną i oczyszczaną tak, by nie stracić jej cennych właściwości. Woda jest podgrzewana nawet do 37°C.

Duże stężenie soli w wodzie ułatwia osmozę, czyli przenikanie soli mineralnych do organizmu. Przez skórę dostają się one do naczyń limfatycznych i krwiobiegu. Za ich sprawą rozszerzają się naczynia krwionośne, obniża się ciśnienie. Woda morska jest bogata w naturalne sole magnezu, które zmiękczają naskórek i relaksują mięśnie.

Zabiegi talasoterapii polecane są także na obrzęki, cellulit i otyłość.

Odpowiada Urszula Peryt-Patrzała, prezes Thalgo Polska.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)