POLECAMY

Rozstępy - plan działania

Trudno je całkiem usunąć, ale są sposoby, żeby znacznie poprawić wygląd skóry. Jakie? Podpowiadamy. Zacznij działać już dziś!
Rozstępy - plan działania fot. FREE

1. Dwa razy dziennie stosuj kremy

  • Wybieraj te, które zawierają algi (przyspieszają przemianę materii w komórkach skóry, pobudzając je do tworzenia nowych włókien), fitoestrogeny (przyspieszają syntezę kolagenu), ekstrakt z aloesu (pobudza mikrokrążenie).
  • Kosmetyki wcieraj rano i wieczorem okrężnymi ruchami. Pomocne jest także oklepywanie i podszczypywanie. Najlepiej rób to po kąpieli, gdy ciało jest rozgrzane. Po 2 miesiącach skóra stanie się bardziej elastyczna, a rozstępy mniej widoczne.

2. Uprawiaj sport

Pływanie, joga, stretching lub aerobik sprawią, że komórki skóry będą lepiej dotlenione, odżywione, a włókna elastyny i kolagenu staną się mocniejsze. Dzięki temu rozstępy nie będą się pogłębiać. Najlepsze efekty osiągniesz gimnastykując się 3–4 razy w tygodniu. Jeśli nie lubisz ćwiczeń, możesz chodzić codziennie na półgodzinne spacery.

3. Wypróbuj zabiegi w gabinecie

Choć kosztowne, dają najlepsze efekty. Np. laser fraxel "dziurkuje" skórę, wnikając w jej głąb i pobudzając komórki do regeneracji. Cena zabiegu ustalana jest indywidualnie w zależności od wielkości rozstępów. Dobre rezultaty daje także peeling chemiczny z kwasem trójchlooctowym (cena od 400 zł). Redukuje około 70 proc. rozstępów.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
ja z kolei pozbyłam się tych paskudnych rozstępów za pomocą Velek w Dermamedzie - działają tak głęboko w skórę i z tego co kojarzę chyba są na podczerwień, że właściwie kilka podejść załatwiło sprawę :) czyli działa :)
/5 lat temu
ja robię sobie body wrapping ze spiruliną-algami. Body wrapping to nakładanie preparatu i mocne zawinięcie ciała folią w celu rozgrzania ciała i większego ucisku, żeby kosmetyk mógł się głębiej przedostać. Osobiście stosuje spirulinę tej firmy manufakturakosmetyczna