POLECAMY

Pozbądź się krostek

Trądzik na plecach, dekolcie, pośladkach to częsta przypadłość. Na szczęście teraz możesz pozbyć się szpecących wyprysków.
Pozbądź się krostek

„To skłonności genetyczne decydują m.in. o większej ilości gruczołów łojowych i zaburzeń w ich aktywności – mówi Sebastian Kuczyński, lekarz medycyny estetycznej. – Dlatego trądzik wymaga długotrwałego leczenia. Często pierwsze efekty są widoczne dopiero po 8–12 tygodniach”.

Co możesz zrobić w domu:

Unikaj tzw. kosmetyków komedogennych, czyli takich, które powodują powstawanie zaskórników
(na opakowaniach kosmetyków szukaj informacji „nie zatyka porów” lub „non-comedogenic“).

Nie dotykaj krostek – możesz nasilić stany zapalne. Jeśli krostki zamieniają się w pryszcze, smaruj je preparatami z nadtlenkiem benzoinu (np. Benzacne).

Z powodzeniem możesz używać kosmetyków do make-upu ciała
(np. brązerów i balsamów rozświetlających). Optycznie wygładzą nierówności na skórze.

Nie opalaj się bez kremu z wysokim filtrem – krostki mogą rzeczywiście wydawać się mniejsze, ale wkrótce problem się nasili!

W gabinecie lekarskim:

Przy niewielkich stanach zapalnych
lekarz prawdopodobnie zaleci kurację maścią z retinoidami lub antybiotykiem miejscowym z zawartością nadtlenku benzoidu.

Jeśli problem jest bardzo nasilony
, lekarz może przepisać antybiotyk doustny, np. tetracyklinę, a w szczególnie ciężkich przypadkach izotretinoinę.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/5 lat temu
Świetny artykul. Zwiezle i na temat. LEcze sie od 15 lat na tradzik. Pomogly retinoidy na twarz a na plecy benzacne. W 100% zgadzam sie z autorem artykulu. Mecza mnie artykuly o masciach siarkowych, przeroznych nieskutecznych lekach. W koncu ktos napisal cala prawde.
/8 lat temu
"Dlaczego w szczególnie silnych przypadkach izotretinoinę doustną?" Może dlatego, że działa teratogennie a żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% bezpieczeństwa? Skoro lżejszy trądzik można zlikwidować innymi lekami to po co ryzykować?
/8 lat temu
szczerze spodziewałam się czegoś więcej
POKAŻ KOMENTARZE (2)