POLECAMY

Piękne usta po czterdziestce - czy to możliwe?

Do pielęgnowania warg nie wystarczy zwykły krem stosowany na dzień. Ich powierzchnia pozbawiona jest gruczołów tłuszczowych, więc skóra wymaga intensywnego nawilżenia specjalnym kosmetykiem zawierającym substancje ochronne oraz filtry UV.
Piękne usta po czterdziestce - czy to możliwe?

Doskonale na spierzchnięte usta działa znany od dawna domowy sposób smarowania ich miodem. Zawiera dużą ilość łatwo przyswajalnych cukrów prostych: glukozę i fruktozę oraz mikroelementy, witaminy i silne antyutleniacze, tzw. polifenole. Te składniki sprawiają, że skóra warg stanie się gładsza.

Zobacz także: Doskonałe usta

W przypadku, kiedy usta są spierzchnięte i łuszczą się (szczególnie zimą), warto zastosować smaczną maseczkę miodowo-bananową. Widelcem rozgnieść dwa plasterki banana, dodać łyżkę płynnego naturalnego miodu. Nałożyć na czyste i osuszone usta na 15 minut. Potem po prostu zlizać.

Domowym sposobem można wykonać również balsam ujędrniający i wygładzający usta. Jedną łyżeczkę kremu (np. Nivea) wymieszać z ½ łyżeczki miodu. Balsamem smarować popękane, spierzchnięte usta. Zetrzeć chusteczką higieniczną po około 15 minutach.

Zobacz także: Jak wypadł test szminek?

Źródło: Grażyna Łoś, Bądź piękną po czterdziestce, Wydawnictwo Printex

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)